Přírodní léčba vyrážek

magazinzeny.cz

S vyrážkou se v průběhu života setká pomalu každý, ať už z důvodů bakteriální či plísňové infekce, přebytku odpadního tepla, zánětu tkání či alergické reakce.

Lékaři nabídnou velké množství protizánětlivých léků a krémů. K dispozici jsou však přírodní byliny, které jsou velice účinné.

Měsíček
Jedna z nejstarších bylin na vyrážky. Pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku. Má stahující účinky a pomáhá bojovat proti stárnutí. Sáhněte po něm v případě popálenin, běžných kožních vyrážek, řezných ran, suché kůže, atd. Není divu, že je nejdůležitější složkou krémů na vyrážku.

Aloe Vera
Pomáhá při zklidnění podrážděné pokožky z důvodu vyrážky či říznutí. Má chladivý a uklidňující účinek. Můžete použít přímo rostlinu či extrakt. Běžně seženete v lékárnách Aloe Vera gel.

Levandule
Další bylinka účinná na vyrážky. Zklidňuje pokožku a používá se i na akné či ekzémy. Můžete využít krémy, gyly, ale stejně tak lze zjevně užít ve formě extraktu či oleje.

Jitrocel
Výrazně pomáhá snížit svědivost kůže způsobenou vyrážkou. Dále hydratuje pokožku a pomáhá v boji proti infekcím.

Heřmánek
Tato bylina je proslulá svojí schopností léčit četné druhy vyrážek. Pomáhá při snižování zánětu, zklidňuje podráždění kůže a poskytuje celkový uklidňující účinek. Oblíbený je i na vyrážky dětí, které vznikají v důsledku užívání plenek.

Třezalka tečkovaná
Pomáhá při snižování zánětu kůže a zmírňuje bolest. Snižuje tak podráždění kůže v důsledku vyrážky.

Vilín
Další účinnou pomocí z rostlinné říše je vilím. Je výjimečný pro svoje stahovací vlastnosti, které jsou užitečné na kožní vyrážky.

Kostival
Olej získaný z kořene kostivalu je obzvláště úžitečný na zastavení podráždění kůže, svědění a pálení v důsledku vyrážky.