Přírodní pleťové masky pro všechny typy pleti

magazinzeny.cz

Chcete mít hebkou, vláčnou, krásnou a zdravou pleť? Utrácíte za drahé krémy? Což takhle vyzkoušet účinné domácí prostředky našich babiček? Stačí se jen trochu porozhlédnout po kuchyni, surovin pro přípravu pleťových masek najdete jistě dost! Poradíme vám, jak na to!

Nejprve je třeba vědět, jakým typem pleti se pyšníme. Rozlišují se čtyři základní typy pleti. Normální pleť, která má ideální vlastnosti. Mastná se sklonem k tvorbě akné, suchá se sklonem ke snadnému podráždění a smíšená, která se vyznačuje mastnými místy na čele a v okolí nosu a suchými na tvářích.

Pro zjištění typu pleti můžeme použít jednoduchý test, stačí jen přiložit na tvář prostou makeupu a jakýchkoli přípravků a krémů jemný pečící papír. Pokud zůstane suchý, je vaše pleť suchá, pokud se na něj otiskne maz z vaší pokožky, máte mastnou pleť a pokud budou mastnější pouze určitá místa, vaše pokožka bude smíšená.

Při přípravě masky je třeba respektovat charakteristiku typu naší pokožky. Co si můžeme dovolit aplikovat na mastnou pleť, nemusí snést pleť suchá a podobně. Nejnáročnější je asi péče o smíšenou pleť, protože každá část našeho obličeje vyžaduje něco jiného. Nejcitlivější bývá pleť suchá a nejodolnější pleť mastná.

Pro suchou pokožku jsou vhodné výživné pleťové masky, které dokážou hydratovat a mohou být také olejové, mastnější. Pro mastnou pokožku jsou naopak vhodné masky, které ji dokážou vysušit. Na smíšenou pleť můžeme použít obojí, ale nejlépe na každou oblast zvlášť.

Avokádová maska s medem pro suchou pleť:

Vydlabejte dužninu s avokáda a smíchejte ji s medem. Naneste na tvář a nechejte působit asi 10 minut. Poté důkladně opláchněte.

Maska z hroznového vína pro mastnou pleť:

Vymačkejte dužinu bez pecek asi ze 100g hroznového vína. Smíchejte se žloutkem a medem. Po nanesení na tvář, nechejte směs působit zhruba 20 minut. Maska má stahující účinek.

 Přírodní peeling pro vyčištění ucpaných pórů:

Chcete-li vyhladit tvář a zbavit ji všech nečistot, připravte si přírodní peeling z hnědého cukru anebo nasekaných oříšků. Můžete je smíchat například s tvarohem či medem.