Přírodní prostředky pro spánek

magazinzeny.cz

V dnešní době je nejběžnější první pomocí na spánek lék z lékárny. Vězte, že i v lékárně najdete produkty na přírodní bázi, které nabízí efektivní pomoc bez vedlejších účinků a vzniku závislosti.

Pokud budete produkty s následujícími látkami využívat, informujte vždy o této skutečnosti svého lékaře, aby se efekt léků netloukl s jinými léky.

Melatonin: přirozený hormon produkovaný mozkem, který vašemu tělu říká, že je čas jít spát. Doplňky s melatoninem umožňují snížit množství času potřebného k usnutí.

Velarian: pomáhá usnout rychleji a spánek prohloubit. Je to velice oblíbený bylinný extrakt pro zbavení se potíží s nespavostí a úzkostmi.

Heřmánek: klasická volba, čaj z této byliny má uklidňující účinek. Sáhněte po něm tehdy, když svůj mozek nemůžete “vypnout”, stejně tak je vhodný na stresy a další úzkosti.

5-hydroxytryptofan (5-HTP)
: doplněk, který je předchůdcem melatoninu, přičemž je produkován naším tělem.

Všechny tyto možnosti jsou považovány za relativně bezpečné u zdravých jedinců a jsou často nejlepší volbou pro léčbu nespavosti. Na rozdíl od mnoha běžných léků na spaní, se ráno nebudete cítit jako po kocovině, bude pryč jakýkoliv pocit omámenosti.