Přírodní prostředky proti vráskám

magazinzeny.cz

Která žena by se nechtěla líbit. Staráme se o svůj šatník, o perfektní postavu, chodíme pravidelně ke kadeřníkovi, na manikúru…Ale přibývající léta zkrátka zastavit nedokážeme. Prvními projevy stárnutí se projevují právě na naší pleti. Nemusí to být notně jen kůže na obličeji, ale i kůže na rukou, krku a dekoltu s přibývajícími roky ztrácí svou pružnost a začínají se na ni objevovat vrásky. Příroda je však všemocná čarodějka a umožnila nám bojovat s nimi i jinak než jen chirurgickými zákroky.

Vrásky se tvoří tehdy, ztrácí-li kůže potřebnou hydrataci. Hydrataci pokožce můžeme dopřát z několika různých zdrojů.

Zdravý tuk
Tuk ne vždy škodí. V případě pokožky naopak pomáhá. Nejlepší je konzumace rybího tuku. Rybí tuk, i když to není nic lahodného, bychom měly konzumovat denně, milé dámy.

Nevysušující koupel
Voda zbavuje pokožku ochranného filmu a tím dochází k vysušování. Minimálně jednou za týden, bychom si tedy měli dopřát koupel s přírodním olivovým olejem. Zajedno můžeme olej nakapat do koupele, za druhé se můžeme před koupelí olivovým olejem namasírovat.

Pravidelná maska pomůže
Jednou za týden si kůže na obličeji, krku a dekoltu zaslouží masku proti vráskám. Přírodní maska je tou nejlepší variantou.
Na pleť si můžete nanést např. masku medovou. Tu si vytvoříte z dvou lžic medu a lžíce čerstvé mrkvové šťávy. Med pleť zregeneruje a omladí a mrkvová šťáva dodá pleti potřebný beta karoten. Masku nechte působit půl hodiny a poté důkladně omyjte.
Účinně bojovat s vráskami vám pomůže i banánová maska. Polovinu vyzrálého banánu smíchejte s polévkovou lžicí tučného tvarohu a postupujte stejně jako u medové masky.

Masáže a cvičení
Jednoduchý způsob, jak vrásky zredukovat. Pravidelná masáž, kterou provádíme od kořene nosu, od koutků úst a do spánků směrem k temeni hlavy, pomáhá pleť vypnout. Budete-li masáž provádět s kapkou přírodního olivového oleje, účinek tím jenom znásobíte. Stejně tak je prospěšné cvičení, díky různým „grimasám“ obličeje, nedovolíte svalům, aby povolily a vytvořily se tak vrásky.