Problémy se rty – co napovídají

magazinzeny.cz

Každá žena by si přála mít krásné a zdravé rty, ovšem mnoho žen trpí problémy se rty. Některé z projevů můžou napovědět, kde děláte chybu, nebo dokonce zda vám nehrozí nějaká choroba.

  • Bílé skvrnky – jedná se o varování toho, že se zažíváním není všechno v pořádku, pravděpodobně se vám začínají vytvářet hlenové nebo tukové usazeniny.
  • Tmavé skvrnky – jednoznačné varování před žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy (pozor, nezaměňte s pihou na rtech nebo nádorem na rtu)
  • Bledé rty – pokud nejsou rty dostatečně prokrvené, můžeme zde hledat vícero příčin. Mohlo by se jednat o srdeční problémy, chudokrevnost nebo též o potíže se štítnou žlázou.
  • Zduřelý až předsunutý spodní ret – další z mnoha ukazatelů na nedostatečnou funkci žaludku
  • Praskliny, opary – nejpravděpodobnější variantou je nedostatek některého minerálu či vitamínu. Může se jednat o vitaminy skupiny B, vitamin C nebo železo. Rty můžou praskat i jako důsledek špatného pitného režimu, nebo již probíhajícího bakteriálního či virového onemocnění. Opary souvisí se sníženou imunitou.

Zde uvedený výčet příčin a ani problémů se rty rozhodně není konečny, ale jedná se o velmi často vyskytované projevy a souvislosti.