Proč chodit do sauny 2/2

magazinzeny.cz

Zlepšíte svou pleť

Není nutné kupovat drahé krémy, jelikož skvělou službu dokáže vykonat pobyt v teple a s tím související pocení. Během něho se pleť dokonale čistí, díky čemuž se není třeba bát ucpávání pórů, nebo jakýchkoliv jiných problémů. Pokud se podíváme na to, co vše je odplaveno, jsou to:
· Klasické nečistoty
· Odumřelé kožní buňky
· Bakterie

V sauně lze i zhubnout

Ano, i hubnutí je důvod, proč chodit do sauny. Právě během dané procedury dojde k tomu, že se vaše tělo zahřeje, stejně jako dochází i k tomu, že vzroste vaše tepová frekvence. A to pochopitelně vede také ke zrychlení vašeho metabolismu. Výsledek daného stavu je v podstatě jasný a souvisí s tím, že se budou vaše tukové zásoby spalovat mnohem rychlejší cestou.

Prospějete své imunitě

Pobyt v sauně má pozitivní vliv také na imunitu lidského těla. A to tak, že právě saunování má pozitivní vliv především na tvorbu bílých krvinek, které jsou v rámci imunitního systému velice důležité. Dále nezapomínejme také na to, že je snižován hormon kortizol, který má vliv na stres a tedy naopak horší imunitní systém. Lepší imunitní systém získáte i díky otužování, které je se saunou spojeno. Máme na mysli nezbytné ochlazení organismu ve studené, až ledové vodě.