Proč vypadávají vlasy 1/2

magazinzeny.cz

Mnoho vitamínu A

Důvodem vypadávání vlasů nemusí být nutně jenom situace spojená s tím, že máte málo různých vitamínů. Důvodem, proč vypadávají vlasy, totiž může být situace i zcela opačná. Tedy taková, kdy máte vitamínů více než dost. Konkrétně mluvíme o vitamínu A, jehož přebytek je rozhodně jedním z hlavních důvodů toho, že vlasy postupně padají a také zcela logicky řídnou.

Málo bílkovin a padání vlasů

Pokud máte bílkoviny spojené hlavně se stavbou svalové hmoty, nezapomínejte na to, že je potřebují i vaše vlasy. Pokud jich je ve vašem těle malé množství, skutečně to povede k tomu, že vaše vlasy padají. Pomoc je v dané situaci celkem jednoduchá. Stačí jenom dané bílkoviny doplnit. Ideálně z běžné stravy. Co patří mezi nejlepší zdroje? My doporučujeme:

· Mléčné výrobky
· Maso
· Vejce

Nadměrná fyzická aktivita

I když to na první pohled může vypadat, že důvody vypadávání vlasů a fyzická aktivita spolu nesouvisí, opak je pravdou. Právě to, když je nadměrná, vašim vlasům nijak neprospívá. Je to dáno hlavně tím, že příliš fyzické námahy je pro tělo stresující. A vlivem toho dochází k situaci, kdy se naruší cyklus růstu vlasů. Tím dojde k tomu, že vlas buď nenaroste vůbec, nebo se jeho růst natolik zrychlí, že je z daného důvodu odsouzen k zániku a tak pochopitelně dříve nebo později vypadne.