Proč vypadávají vlasy 2/2

magazinzeny.cz

Klasický stres

Pokud je člověk ve stresu, negativně se to podepisuje na jeho zdraví. A to nejenom v oblasti zdraví duševního, ale také v oblasti zdraví, které souvisejí s hustotou vlasů. Nadměrné stresové situace tělo výrazně oslabují, což vede i k tomu, že vlasy začnou padat. Může se jednat jak o stresové situace dlouhodobé, tak i o ty krátkodobé. Třeba takové, které mohou být spojené se smrtí blízké osoby, nebo takové, kdy se vám náhle po psychické stránce výrazným způsobem přitíží.

Špatná krev

Podíváme-li se na statistiky, je nutné říci, že je stále více lidí, kteří mají v rámci svého produktivního věku problém se svou krví. Jedná se především o takzvanou chudokrevnost. A právě tato je hlavní příčinou toho, že postupně ubývají vlasy. Tou látkou, která v tomto případě chybí, není nic jiného, než železo. Přitom ani to není zase až tak složité získávat z běžné stravy. Ideálním zdrojem je červené maso. Například pořádný hovězí steak.

Nekvalitní péče o vlasy

Důvodů zde může být více než dost. Může to být příliš časté barvení, používání nekvalitních barev, sušení při velké teplotě, neustálá změna účesů, nedostatečná výživa vlasů, nebo mnoho dalších věcí. Především u žen je to pochopitelně důvod, proč vypadávají vlasy.