První rande: co dělat a co ne?

magazinzeny.cz

První rande je často nutným zlem v životě nezadaných. Mají totiž nádech křečovitého posezení s neznámým člověkem. Jste ochotné udělat prakticky cokoliv, abyste vyvolala dobrý dojem. S prvním randetem jsou spjatá všelijaká očekávání, naděje a obavy. Představme si několik doporučení, jak co nejvíce zaručit hladký průběh randete.

Co ano

Buďte sami sebou
Na nic si nehrajte, chovejte se přirozeně a nebojte se projevit svoje přednosti. Teď není vhodná chvíle na odhalování našich slabin.

Buďte dobrým posluchačem
Muž je rád středem pozornosti. Chce se před ženou předvést a měl by mu být k tomu dát prostor. Navíc získáte více prostoru k tomu, abyste poznala, jak uvažuje a co je vlastně zač.

Snažte se bavit
Na co mít z randete utrpení? O nic nejde, je třeba si to tedy umět užít. Pokud rozveselíte sebe, uvolníte se a pokud strhnete i protějšek, uděláte na společné cestě poznání velký krok.

Co nedělat

Vydávat se za někoho, kým nejste
Jíte-li maso a on je vegetarián, přiznejte svoje masožravé způsoby. To samé platí např. o kouření. Lež má krátké nohy.

Rychlé zanalyzování citů k protějšku
I když budete mít pocit, že vám protějšek nesedí či že může být potenciální blázen, dejte mu ještě jednu či dvě šance, než ho definitivně odepíšete. Je to lepší než později litovat, že jste si nechali proklouznout mezi prsty svojí životní lásku.

Nechání v nejistotě
Je vhodné naznačit, co si o průběhu rande mmyslíte. Pokud ho budete chtít znovu, doporučujeme říct „Měl jsem se skvěle, rychle to uteklo“. Není ovšem vhodné domlouvat další rande na místě, na konci toho prvního.