Recepty pro období snahy o zlepšení stavu pleti 2/2

magazinzeny.cz

Banánová pomazánka s ořechy

Na pleť, zejména pro období snahy o zlepšení stavu pleti je potřeba tělu i pleti dodávat vitaminy a zdraví prospěšné látky v co největší míře.

Na zdravou, sladkou pomazánku bude potřeba dvě lžíce medu, hrst nasekaných ořechů banán, měkký tvaroh, tučný nebo polotučný a citrónová šťáva. Nejprve je potřeba zralý banán vidličkou rozmačkat a smíchat s tvarohem. Poté se přidá med, citrónová šťáva, a ořechy. Je nutné pomazánku důkladně promíchat a poté už je možno podávat. Kdo má rád více sladké, určitě nezkazí nic tím, když přidá více medu. Je to přírodní sladidlo plné antioxidantů, které zbavuje tělo toxinů a zvláště pleti. Obecně med je i skvělá pleťová maska, stačí nanést na omytou pleť a nechat působit, klidně i půl hodiny.

Nápoj na povzbuzení krevního oběhu a krásnou pleť

Aby byla pleť krásná a zvláště pak pro období snahy o zlepšení stavu pleti je potřeba dodávat tělu i mořskou řasu jako super-potravinu pro vnitřní očistu.

Na nápoj bude potřeba připravit půl lžičky dulse vloček, 2 dl šťávy z červené řepy, 1 dl šťávy z rakytníku, lžička citronové šťávy. Vše uvedené smícháme a takto vytvořený nápoj pijeme denně po dobu 6 týdnů. Tělo i pleť se pročistí.