Samolepky na zeď mohou mít mnoho podob

magazinzeny.cz

Rozhodli jste se změnit interiér vašeho bytu a nechcete do toho investovat příliš mnoho? Jednou z možností, která vás nebude stát moc peněz, a při tom je velice originální, se v posledních letech staly samolepky na zeď.

Jde o designově zajímavé doplňky, které lze jednoduše aplikovat téměř na jakýkoliv povrch a jejich instalace trvá jen chviličku oproti jiným způsobům dekorace. Lze je tak nalepit nejen na zeď, velice vkusnou dekoraci Vám vytvoří i na jiném povrchu, jako je strop, podlaha, nábytek, zrcadlo či okno.

Jaké existují druhy samolepek

Při slově samolepka se většině dospělé populace vybaví barevné papírové samolepky, které známe z dětství. Dnes toto slovo ale dostalo nový význam. Samolepky na zeď se dnes vyrábí z PVC, vliesu nebo vinylu. Mohou tak být jednobarevné, barevné nebo strukturované. Samolepící dekorace od některých výrobců lze opakovaně přelepovat, bez toho abychom ji, či povrch, na kterém byla přilepena, poškodili. Vždy si to však ověřte u prodejce.

Existuje veliká spousta motivů a barev samolepících dekorací. Velice oblíbené jsou černobílé dekorace, u dětského pokoje zase oceníte širokou škálu různobarevných samolepek. Někteří prodejci jako doplňkovou službu nabízejí, že při poslání fotky vašeho interiéru, vám zhotoví návrh samolepky jako fotomontáž.

Z čeho vlastně můžeme vybírat?

Pokud jste se rozhodli zkrášlit váš interiér samolepící dekorací, můžete si vybrat ze široké nabídky již hotových samolepek, nebo si můžete samolepku navrhnout sami a nechat si ji vyrobit na zakázku.

Na internetu můžete vybírat z široké škály barev a motivů, nápaditosti se meze nekladou. V nabídce najdeme tisíce různých motivů např. palmy, rostliny, motýlky, hvězdy, ale i různé technické a abstraktní motivy či postavy. Záleží jen na naší fantazii.

Dětský pokoj

Samotnou kapitolu tvoří dětské samolepky na zeď, které udělají radost v pokojíčku každému dítěti. S rostoucím věkem je můžete postupně obměňovat, dle měnících se zájmů vašeho potomka.

Vyberte si ze spousty postaviček jako je Hello Kitty, Blesk McQueen, Spiderman, krteček, mořská víla nebo medvídek Pů. V nabídce najdete také různé princezny, autíčka, zvířátka, květiny, kreslené motivy či safari. Na strop lze využít samolepky ve tvaru slunce či měsíční oblohy. Pro starší můžete aplikovat na zeď mapu světa. Samolepky tak mohou mít kromě dekorační funkce i funkci poučnou. Pomocí dětských samolepek na zeď vytvoříte pro vašeho syna či dceru velice originální pokojík, ve kterém se bude cítit jako doma.

Funkční samolepky na zeď

Samolepky na zeď, jak je v dnešní době známe, nemusí být jen dekorací. Některé z nich mají i ryze praktickou funkci. Existují samolepky ve formě nápisů, které vám připomenou při odchodu z bytu, že si nemáte zapomenout klíče, či si jimi můžete označit zásuvky a ochránit prostor kolem nich.

V obchodech najdete dokonce funkční nalepovací hodiny, které jsou beze sporu velice originálním doplňkem na zeď. Jde o samolepku ve tvaru hodin, s funkčním hodinovým strojkem uprostřed. Velice zajímavou dekorací se také staly samolepící zrcadlové dekorace, které se staly v poslední době hitem. Mají různé nepravidelné tvary, což je vysoce elegantní a zároveň funkční.

Každý, kdo se rozhodne zkrášlit svůj byt pomocí samolepící dekorace, si určitě z široké nabídky prodejců vybere. Samolepkou na stěnu můžete také obdarovat své blízké, jde o originální dárek, který moc nestojí a potěší každého. Přejeme vám mnoho nápaditosti a originality při zkrášlování Vašeho interiéru.