Saunování a moderní trendy

magazinzeny.cz

Dnešní doba je pro saunování jako stvořená. Člověk je stále ve stresu, má plnou hlavu starostí, trápí ho duševní i fyzické problémy. Proto je velmi důležité se na chvíli zastavit, vydechnout a odpočívat, a právě k odpočinku slouží sauny všech druhů. Jaké jsou nové trendy a proč chodit do sauny, se dočtete v našem článku.

Zahřejte se v zimě

Saunování je sice celoroční záležitostí, ale oblibě se těší především od září do května, kdy slunce ještě nemá ty správné účinky. Sauna během chladných dní dokáže člověka zahřát a to především zevnitř. Teplo uvolní ztuhlé svaly, zbaví tělo napětí a také pomůže vyplavit škodliviny z těla.

Na začátek typy saun

Sauna není pouze jedna, existuje celá řada druhů, která mají různé využití a účinky na lidský organismus. Záleží tak na tom, co od sauny očekáváte, s čím chcete pomoci, také na vašem zdravotním stavu nebo aktuální náladě a fyzickém a psychickém stavu.

Mezi nejznámější typy sauny patří:

 • infrasauny
 • finské sauny
 • suché sauny (švédské)
 • parní sauny
 • biosauny

5 blahodárných účinků saunování

Začněte chodit pravidelně do sauny a vaše tělo vám poděkuje, zvláště pak srdce, imunita, pleť i svaly. Není tak problém vyjmenovat 5 důvodů, proč je saunování pro lidský organismus důležité.

 1. zlepší se vám fyzický i psychický stav
 2. zlepší se vám pleť, vyplaví toxiny a škodliviny z těla
 3. pomáhá redukovat váhu, zrychluje metabolismus
 4. zlepší se imunita
 5. posílí vaše srdce a celý krevní systém

Moderní trendy

Velká obliba saunování nechala vzniknout celá řadě zajímavých programů a ceremoniálů spojených se saunou a nabízejí se tak různé možnosti a místa, kde se saunovat a dopřát si zasloužený odpočinek. Mezi nejvyhledávanější místa patří:

 • saunování doma
 • veřejné sauny
 • saunování pod oblohou

Po celé České republice je jasně viditelné, jak stoupá zájem o sauny, protože vznikají nová saunová centra jako jsou veřejné sauny, městské sauny, saunová centra nebo celé saunové světy, taková místa nabízí saunové zážitky a lákavé saunové programy a různé cereminiály.

Výhodou veřejných saun je, že jejich součástí jsou saunéři, kteří se starají nejen o saunu, ale také o vás, jako saunující. Saunér vám doporučí vhodný saunovací program nebo celý ceremoniál. Díky bude mít na vás saunování maximální účinek.

Saunování pod oblohou

Některá saunová centra využívají k saunování venkovní prostory. Jedná se o tom, že si během saunování můžete vyjít na čerstvý vzduch a slunce. V rámci lázní, které saunování pod oblohou nabízejí můžete využít také saunové dvory nebo zahrady k relaxaci nebo opalování.

Saunování doma

V současné době není problém si doma zařídit vlastní wellness spolu se saunou. Do domácností se nejvíce doporučují infrasauny, které jsou cenově přijatelné a jejich účinky jsou maximální. Infrasauny jsou vhodné i pro lidi se srdečními problémy. Teplo proniká do organismu a svalů do hloubky 2 – 3 cm, což stačí k tomu, aby došlo k odpařování a vylučování škodlivých látek z těla.

Reklamní článek