Sex – mýty a pověry

magazinzeny.cz

Když jste byli mladší, pravděpodobně existovalo mnoho různých představ o sexu, kterým byste se dnes spíše zasmáli. Přesto jsou témata, která i v pokročilém věku mohou být založená na dezinformacích. A právě na ně jsme se dnes zaměřili.

Muži dosahují sexuálního vrcholu v 18, ženy ve 28

Hladina mužského testosteronu sice vrcholí kolem 18ti let, ale hormony jsou pouze malým faktorem na mužskou sexuální výkonnost. A ženy nemají nastavený vrchol. Pokud si potřebujete s partnerem sesynchronizovat svůj pohlavní pud, je důležité mít sex vždy jednou za několik dní. Sex alespoň jednou týdně je základem zdravého vztahu.

Je vystrašený z vašeho robertka

Špatně! Ve skutečnosti může váš muž tajně doufat, že svou hračku využijete při vaší společné akci. Zhruba 41% žen používá svého bateriemi poháněného kamaráda se svým partnerem.

Nemůžete nic chytit, když jste ve vodě

Realita je taková, že ve vodě je možnost chycení pohlavně přenosné choroby vyšší. Voda odplavuje přirozené mazání a více tření může způsob nepatrné trhliny, kudy může virus proniknout. Používejte tedy lubrikanty na bázi silikonu a nejlépe ve vodě preferujte bezpečné praktiky.

Při menstruaci nelze otěhotnět

Můžete otěhotnět v jakékoliv fázi cyklu, dokonce i v den, kdy menstruace začíná. Spermie totiž mohou žít v těle až týden.

Sledování lechtivých filmů je pro chlapy

Vědci dobře vědí, že u žen vyvolává porno v mozku stejnou odezvu, jako je tomu u mužů. Lechtivé filmy můžou pomoci ženám objevit, co je vzrušuje a může i je dostat do správné nálady.