Sex přes internet?

magazinzeny.cz

Moderní rychlá doba přinesla spolu se svým vývojem i nové podoby vztahů dvou lidí. Vztah totiž může do určité míry fungovat i na dálku přes internet, obzvláště pokud se jedná o vztah jednorázový a se sexuálním podtextem. Stále více se setkáme s tím, že lidé využívají počítače k milostnému odreagování s někým neznámým a to i v případě, kdy jsou zadaní. Jedná se o nový trend – virtuální nevěra!

Virtuální sex si obvykle můžeme představit jako psaní si erotických zpráv, ale je možná i masturbace přes mikrofon a webkameru. S přímo takovou či lehčí podobou se setkalo velké množství z nás a proto máme tendenci sex přes internet bagatelizovat. Podle agentury Famous bylo ovšem výzkumem prokázáno, že lidé, které baví sex přes internet jsou náchylnější i k reálné nevěře.

Podle dalších zkoumání bylo překvapivě zjištěno, že až 55% lidí flirtujících přes internet je už zadaných. Neméně zajímavé je i zjištění Swinburne University, že až 65% z nich se se svým objektem střetne i v reálném životě.

Je tedy důvod začít panikařit, když objevíme partnerovu zálibu v online sexu? Jana (36 let) zjistila, že se partner věnuje internetovému rozptýlení: „Prvně jsem byla úplně v šoku. Byla jsem znechucená, chtělo se mi brečet. Myslela jsem, že mě už nemá vůbec rád a že náš vztah končí“.

Jenže virtuální sex nemusí být vůbec ukazatelem rozchodu, vyhrocené reakce nejsou na místě. Můžeme se ovšem zamyslet nad naším vztahem, zda-li partnerovi něco nechybí. Jak se k němu chováme a jak mu sami dáváme najevo svojí lásku. Partnerovi se nemusí dostávat ve vztahu dostatek prostoru.

Ani Jana se nakonec nerozešla. Na radu kamarádky si s partnerem promluvila: „Nastartovala se tím velice zajímavá debata o našem vztahu, o tom jak každý co vnímáme a prožíváme. Pomohla nám pochopit se víc navzájem a sblížilo nás to. Vztah nám začal najíždět do stereotypních kolejí a oba dva jsme potřebovali v našem vztahu více oživení.“