Sexuální vynalézavost u primitivních národů

magazinzeny.cz

Pokud jste si dosud mysleli, že lidé své zvrácené a nekontrolovatelné sexualitě podléhají pouze v současné době, tak to jste se tedy spletli. Lidé si odjakživa rádi hráli a experimentovali. Teď opravdu nemám na mysli doby asketismu či puritánství. Pojďme se podívat, jak vypadala sexualita u primitivních národů!

Primitivní lidé se totiž řídili pouze instinkty a pudy a podle toho to také vypadalo. Neznali žádné pocity přivlastňování, žádný stud, individuální pocity zamilovanosti ani žárlivosti. Všechno bylo tak nějak kolektivní, společné. Každý souložil s každým, jak se mu zlíbilo. Když to na muže přišlo, vybral si ženu a udělal, co mu příroda velela. Plození dětí pak nebylo cílem, ale následkem soulože.

Lidé se odjakživa snažili si sexuální život trochu zpestřit. A to mnohdy poměrně bolestivými akcemi. Běžně se zvětšovaly penisy nebo vyráběly umělé údy, muži si zdobili penis nejrůznějšími vymoženostmi pro zvýšení ženské rozkoše. Například Batakové na Sumatře si nařezávali pokožku penisu a vkládali si pod ní kousky kamínků nebo zlata. Také si propichovali úd a vkládali do otvoru ptačí pero, aby otvor nezarůstal. Před souloží pero vytahovali a do otvoru vkládali zvláštní nástroj se štětinami na konci, kterým zvyšovali prožitek ženy. Na Celebesu si domorodci nasazovali na žalud okraj z očního víčka kozla, Patagonci si zase k penisu přivazovali oslí hřívu.

Také homosexuální styky a masturbace nebyly výjimkou. Ženy byly v tomto ohledu velice vynalézavé! Vyráběli si umělé údy nejrůznějších velikostí, ze dřeva, slonoviny nebo kostí, často byly potaženy kůží nebo voskem.