Šílené diety I.

magazinzeny.cz

Touha po dokonalém tělu a vzhledu vládne světu. Není divu neboť z televize, internetu či obálek časopisů na nás shlížejí samé umělé krasotinky. Diktát dokonalé štíhlé linie vede spoustu žen k celoživotnímu utrpení. Proto, aby se zbavily přebytečných kil, jsou schopny udělat vše možné i nemožné. Proto se objevuje stále mnoho “zaručených” diet, který více či méně vybočují.

Upozornění: Diety v tomto seriálu nezkoušejte, mohou mít závažné zdravotní důsledky.

Když šílené diety, tak začněme některou z těch nejšílenějších. Existuje totiž jedna dieta, která sice není pro každého, ale její výsledky jsou jisté. Stačí vám k ní jeden malý pomocník – seznamte se s tasemnicí!

Pokud si myslíte, že jsme s touto dietou mimo realitu, tak vězte, že mnoho lidí po světě tuto dietu vyzkoušela. Nabízí totiž snadné a nenáročné hubnutí – jezte, co chcete a tasemnice to nakonec spořádá za vás. Včetně většiny kalorií a živin.

Nejčastěji se tasemnice dostane do těla v přímém polykání boubele tasemnice v hovězím mase. Dokonce byly v minulosti podávány speciální “tasemnicové pilulky” těm, kdo měly problémy s hubnutím. V 50. letech hubnula pomocí tasemnice i operní pěvkyně Maria Callas a prý se tak zbavila 30 kg.

Princip hubnutí je tedy snadný, nicméně průběh hubnutí ve skutečnosti zdaleka ideální není. Hubnutí s tasemnicí je riskantní. Krom toho, jak velkou zátěž parazit tělu přináší, průběh hubnutí provází často zvracení i průjmy. Mohou se přidat i jené zdravotní potíže (bolesti hlavy, epilepsie, meningitida,atd.)

Jakmile hubnoucí dosáhne ideální váhy, přichází na řadu antiparazitická pilulka. Vyloučení tasemnice z těla, která v průběhu mohla dorůst až do délky 9ti metrů, ovšem nemusí být tak jednoduché, mohou je provázet mnohé komplikace.