Šílené diety II.

magazinzeny.cz

Touha po dokonalém tělu a vzhledu vládne světu. Není divu neboť z televize, internetu či obálek časopisů na nás shlížejí samé umělé krasotinky. Diktát dokonalé štíhlé linie vede spoustu žen k celoživotnímu utrpení. Proto, aby se zbavily přebytečných kil, jsou schopny udělat vše možné i nemožné. Proto se objevuje stále mnoho “zaručených” diet, který více či méně vybočují.

Upozornění: Diety v tomto seriálu nezkoušejte, mohou mít závažné zdravotní důsledky.

Jedna z extrémnějších diet je dieta chilli papričková. Že vás překvapuje, jak může ďábelská chuť pomáhat? Je známé, že pálivé papriky snižují pocit hladu – na tučná, sladká i slaná jídla. Vděčí za to látce kapsaicin, která způsobuje pálivost.

Nebojte, nemusíte jíst papričky samotné syrové. Stačí do svého jídelníčku zařadit koření “kayenský pepř”, které vzniká rozemletím sušených chilli papriček.

Konzumace takto okořeněných jídel způsobuje, že se naše tělo při konzumaci významně zahřívá. Metabolismus pak lépe spaluje a tělo lépe zpracuje kalorie. To je spolu se snížením apetitu na další jídlo další úroveň, na které papričky působí.

Papričky v jídelníčku jsou nejenom šílenou, ale funkční dietou. Papričky mohou jako afrodiziakum zvýšit i vaše libodo. Stimulují oběhový systém, podporují trávení a pomáhá na revma. Je hodně důvodů, proč si pořádně okořenit jídlo. Pokud byste to přehnali a vaše ústa začala hořet, uhazte pálivost nejlépe mlékem.