Šílené diety III.

magazinzeny.cz

Touha po dokonalém tělu a vzhledu vládne světu. Není divu neboť z televize, internetu či obálek časopisů na nás shlížejí samé umělé krasotinky. Diktát dokonalé štíhlé linie vede spoustu žen k celoživotnímu utrpení. Proto, aby se zbavily přebytečných kil, jsou schopny udělat vše možné i nemožné. Proto se objevuje stále mnoho “zaručených” diet, který více či méně vybočují.

Upozornění: Diety v tomto seriálu nezkoušejte, mohou mít závažné zdravotní důsledky.

Trh s různými zázračnými tabletami na hubnutí je velice bohatý a má své kořeny v dávné minulosti. Tehdy se lidé obraceli spíše na lektvary, ale princip je stejný. Zejména v 19. století byl s různými preparáty na hubnutí velký boom. Začaly se však objevovat preparáty, které obsahují velice nebezpečné látky.

Mezi takto nebezpečné ingredience patřil arzenik a strychnin. Tehdejší reklamy dokonce tvrdily, že urychlují metabolismus. Přestože množství těchto jedovatých látek bylo v pilulkách vcelku malé, v jejich případě i takto malé množství může přinést fatální zdravotní důsledky.

Navíc je velké riziko toho, že mnoho lidí překročí doporučené dávkování prášků – v domnění, že hubnoucí efekt pilulek tak posílí. Hrozila tak přímá otrava arsenikem. Lidé přitom o škodlivých látkách v tabletách neměli nejmenší tušení.

Dnes jsou hubnoucí pilulky zajisté bezpečnější. I tak je ovšem nelze doporučit. Často jen odvodní organismus a doposud žádná “zázračná” hubnoucí pilulka světlo světa nespatřila. Pokud budete uvažovat o pořízení hubnoucích pilulek, vzpomeňte si na nedávnou historii s arsenikem. Většina pilulek obsahuje mnoho chemických látek, jejichž prospěšnost pro organismus je minimálně nejistý.