Šílené diety VI.

magazinzeny.cz

Touha po dokonalém tělu a vzhledu vládne světu. Není divu neboť z televize, internetu či obálek časopisů na nás shlížejí samé umělé krasotinky. Diktát dokonalé štíhlé linie vede spoustu žen k celoživotnímu utrpení. Proto, aby se zbavily přebytečných kil, jsou schopny udělat vše možné i nemožné. Proto se objevuje stále mnoho “zaručených” diet, který více či méně vybočují.

Upozornění: Diety v tomto seriálu nezkoušejte, mohou mít závažné zdravotní důsledky.

Dieta, kterou si představíme v dnešním dílu vašeho oblíbeného seriálu, není ani tak šílená jako mnohé předchozí, jako spíše lehce potrhlá. Co jiného si myslet o dietě, která je založená na barvách jídla?

Barevná dieta přesto má svoje věrné zástupce. Slibuje zhubnutí několika kilogramů za měsíc. Princip diety je založený na tom, že každý den jíte jídlo v jedné barvě. Týká se především konzumace čerstvého ovoce a zeleniny, můžete je ovšem tepelně upravit. Barvy jídel je třeba v jednotlivých dnech střídat v pevném pořadí. Nikdy nejezte dva dny po sobě stejnou barvu.

Důležitou roli v této dietě hrají barviva, která s v potravinách nacházejí. Podobně zbarvené potraviny obsahují podobné látky. Barva jídla určuje působení potraviny. Například červené potraviny obsahují látky proti stárnutí a ničí cukry, zelené jsou vhodné na nervy, hormonální rovnováhu a vyplavení toxinů, oranžové chrání před nádory či žluté zvyšují psychickou odolnost.

Tato dieta může přinést své reálné výsledky a může našemu tělu prospět. Nic se ovšem nemá přehánět, a tak by tato dieta měla být krátkodobým řešením a ne dlouhodobější cestou.