Složitý život homosexuálů na vesnici

magazinzeny.cz

Život na vesnici je vždy o něco složitější, než ve městě. Město více žije, pulzuje a jeho život se mnohdy nezastavuje ani pozdě v noci. Na vesnici to tak není, zde je večer a už nevychází skoro nikdo, v noci zahlédnete pouze minimum lidí a ti jdou buď do práce, nebo z práce.

Život na vesnici má výhody i negativa, tak jako vše. Výhodou je třeba to, že se všichni navzájem znají, tudíž si lidé i navzájem pomáhají. Nevýhody jsou v tom, že je na vás více vidět, cokoliv uděláte, se dozví stejně celá vesnice a všichni vás budou soudit a navíc, někdo se dozví, to co uděláte a než to oběhne celou vesnici, příběh je úplně celý jinak a nakonec to vyzní úplně jinak a pro vás mnohem hůř. Jaký život, ale mají homosexuálové na vesnici? Jak se na ně lidé dívají? Jak je berou?

I když se v dnešní době vesnice trošku mění a stále se snaží jít s dobou, pořád jakmile přijedete na vesnici, platí to co kdysi. Všichni na vás vidí a nesmíte vyčnívat, ale jít s davem. Když se na vesnici přistěhuje homosexuální pár, je jasné, že ten vyčnívá až do nebe. Skladbu obyvatel na vesnici stále tvoří spíše starší lidé a rodiny s dětmi, kteří na vesnici vyrůstali a tím pádem přebrali také životní názory rodičů. A to není moc příznivé pro homosexuální páry, je to spíše v jejich neprospěch. Mnohé páry život na vesnici raději vzdají, ono žít někde, kde na vás všichni dívají skrz prsty a pohrdají vámi, není úplně dobré a příjemné.

Homosexuální páry se musí připravit na to, že vesnice je s největší pravděpodobností odmítne, postaví se k nim zády a jasně dá najevo, že oni zde nejsou vítání. Budou se na ně dívat jako na exotické zvíře, jakoby tito lidé byli nějak nemocní. Ono totiž staří lidé toto považují za nemoc, a proto se jich nebudou dotýkat, co kdyby to náhodou chytili. Naprosto scetný názor, ale i tohle lidé zastávají. Šeptají si za vašimi zády, uvidíte ty pohledy, kamkoliv se hnete, mohou také odmítnout vám prodat chleba a podobně.

Toto veřejné pohrdání není nic příjemného a dříve či později bude působit na psychiku homosexuálních párů. Samzřejmě to páry bude mrzet, bude to nepříjemné. Zvláště pokud budou mít dítě, na které se vesnice bude dívat jako na exota, který přiletěl z jiného vesmíru. Život na vesnici není jednoduchý, pro homosexuální páry už vůbec ne.