Špatná pleť? A nemůžete za to samy?

magazinzeny.cz

Nespokojenost s vlastní pletí trápí mnoho žen po celém světě. Od pupínků dospívajích, až po akné dospělých, existují různé úrovně “špatné pleti” a za většinu z nich mohou špatná rozhodnutí. Nedávno věda osvětlila možného spouštěče těchto potíží a tyto údaje mohou i vám otevřít oči.

Strava

Jedním z nejvýznamnějších faktorů ve vztahu k problémů s kůži je strava. Obilné produkty, cukr a zpracované potraviny mají přímou souvislost s akné i dalšími problémy, jako jsou třeba ekzémy. Souvislost mezi stravou a stavem pleti je zřejmá. Ostraněním cukrů, rafinovaných obilnin (gluten), zpracovaných a konzervovaných potravin, může každý dosáhnout úspěchů v boji se špatnou pletí. Je to vědecky dokázáno. Největším zlem ze všeho je přitom bílý cukr.

Toxická kosmetika

Kosmetické výrobky vzbuzují naivní představy o jejich prospěšnosti. Je důležité si uvědomit, že chemicky husté kosmetické výrobky krásu nepodporují. Ať už jde o krémy či různé make-upy, většina z produktů jsou toxické a způsobují vážné kožní a další zdravotní problémy. O pleť a tělo je třeba pečovat výrobky vysoké kvality s přírodními přísadami. Ideální je využít jako denní krém kokosový olej.

Detox

Náš běžný život je velmi toxický a jak už víme, akné a další potíže jsou vedlejším efektem. Akné je znamením, že s naším tělem nezacházíme dobře. Je to znamení, že je třeba vykročit přirozenější a ekologičtější cestou.