Spodní prádlo: Hřeje, chrání i krášlí!

magazinzeny.cz

Žádná žena si svůj život bez spodního prádla nedovede představit. Nejen, že plní funkci ochrannou, tedy zahřívá a chrání intimní partie, ale také krášlí a vzbuzuje sexuální touhu u mužů. Také pro muže je spodní prádlo důležité. Ať už trenýrky nebo slipy, bez nich by to prostě nešlo. On takový penis přiskřípnutý do zipu u kalhot, to jistě není nic příjemného. Proto se najde jen velmi málo mužů, kteří chodí rádi na ostro. Žádný muž totiž nechce o svou chloubu přijít.

Ženy, které nepotřebují spodní prádlo jsou dvojího druhu. Jedny se chtějí cítit svobodně a pohodlně. To zejména platí pro nošení podprsenky. Zpravidla to bývají chlapecké typy žen s malými ňadry. Druhé zase rády provokují muže a sukně bez kalhotek je to pravé už jen pro ten pocit. Je to vaše tajemství a můžete se cítit naprosto svobodně. Ne každá žena však má na něco takového odvahu. V dobách dávno minulých by to bylo něco naprosto nepřípustného. V podstatě tabu.

Spodní prádlo a jeho historie

Když opomeneme bederní roušku, která chránila a hřála jak muže, tak i ženy, první spodní prádlo pro muže se objevilo někdy ve 13. století. Jednalo se o kalhoty, které se zavazovaly v pase a v polovině lýtek. Postupně přišli muži na to, že když budou mít vepředu praktický otvor, nebudou si muset kalhoty při močení stahovat. Poté přišly do módy kalhoty s obnaženými lýtky a v 19. století oblíbený overal.

V 19. století se také objevily první dámské kalhotky, které ale nosily pouze baletky, prostitutky a malé holčičky, které nosily krátké sukně. Teprve když se do módy vrátily sukně s krinolínami, pod kterými byla zima, začaly se běžně nosit spodní kalhoty s praktickým rozparkem v rozkroku.

Předtím opravdu ženy pod množstvím sukní nenosily nic s výjimkou dnů, kdy menstruovaly. To se nosily dlouhé košile s rozparky, které se zavazovaly mezi nohama.

Trenýrky a slipy se objevily až kolem 30. let 20. století. Postupně knoflíky a šňůrky v pase nahradila guma.

Předchůdcem podprsenek byl korzet. Je známo, že ženy toužily po tom být štíhlé v pase a mít vyvinutá ňadra. Korzety však byly značně nepohodlné a pevně sešněrované ženy nemohly dobře dýchat a často omdlévaly. Úleva nastala až ve 20. letech 20. století, kdy se začaly objevovat první podprsenky.