Standardní tanec možný sport

magazinzeny.cz

Tanec. Tanec je krásná věc. Vyjadřují se v něm emoce, lidé se v něm otevřou. Mnoho lidí, ale tvrdí, že tanec není přece žáden sport. Opak je pravdou, lidé co pravidelně tancují, mohou jen a jen potvrdit, že tanec je náročný a to jak na zapamatování si sestavy tak také na fyzickou zdatnost. Tanec je také dobrým pomocníkem pro zpevnění svalů, vytvarování a vyformování postavy. Navíc tanec je pro mnohé lidi balzám na duši a je dobrý také pro psychické zdraví a pro psychickou pohodu, cítíte se po něm mnohem lépe, odpočatě a vylučují se také endorfiny, které se vylučují také u sportu.

Standardní tance jsou tance, kde se tančí většinou v těsném držení, a pohybujete se po parketu, to je pro standartní tanec typické. U standardních tanců se dává pozor na ladné pohyby, na držení těla, na pohyb na parketu (pokud se díváte zezhora, je to proti směru hodinových ručiček). Mezi standardní tance patří například foxtrot, tango, waltz, valčík, quickstep, slowfox. Pokud se začínáte učit standardním tancům, začíná se obvykle foxtrotem. To je totiž velmi jednoduchý tanec, který je na pochopení základních tanečních kroků nejvhodnější. Poté co zvládnete foxtrot, se učíte waltz, valčík a tango. Ono samotné tango je dosti specifický standartní tanec, mnoho lidí to nazývá ohnivý tanec, protože je v něm potřeba cítit emoce.

Tancovat se obvykle nenaučíte dobře, pokud se vám tanec nebude líbit a nebudete se chtít naučit tancovat. Tak jako u všeho, musíte chtít a už samotné chtění vám zaručí čtvrtku úspěchu. K tanci je potřeba také trošku talentu, ovšem pokud nejste úplné dřevo, které se všemožně tanci vyhýbá, tancovat se určitě naučíte, alespoň tak, aby, jse vynikali na plesech a na různých zábavách, kde se můžete setkat se standartními tanci. To bývají většinou svatby a podobně.

Dnes se můžete naučit tancovat takřka všude a ne jako kdysi, pouze v tanečních pro středoškoláky. Dnes již existuje mnoho tanečních pro dospělé. Tyto taneční jsou především pro páry, které neumějí tancovat. Ovšem můžete se zde také přihlásit a tancovat tak pro radost, pro dobrý pocit, pro zábavu a také proto, aby, jste pár kilogramů z váhy sundali a vyformovali si tělo. Tanec vás zkrátka musí bavit, to je to hlavní!