Stres a jeho vliv na nás

magazinzeny.cz

Když nejsme v rovnováze, život má způsob, jak se nás zmocnit a utéct s námi. K tomu obvykle dochází, když se všechny ty emocionální stresy, pracovní stresy, finanční stresy, životní styly atd. začnou hromadit a stanou se horkou kaší, která čeká, až se to stane.

Když tyto stresy dosáhnou bodu přetečení, často to vede k extrémnímu vyhoření, únavě a dokonce depresi, ze kterých může být náročné se zotavit. Proto je důležité příznaky pozorovat a něco s nimi udělat, než se začnou hromadit.

Na energetické úrovni většina z nás ukládá stres do solárního plexu a srdečních čaker. Když se tyto čakry přetíží, může to vést k záchvatům úzkosti, nepřítomnosti mysli, zmatenosti, frustraci a změnám nálad.

Mohou se projevit i fyzické příznaky, jako jsou kožní onemocnění, svalové napětí, bolesti břicha, špatné trávení a celkový pocit únavy.
Pokud směřujete k vyhoření a berete na sebe příliš mnoho, vesmír často zasáhne a pošle vám do cesty nějaké znamení, mezi něž patří:

1.) Máte sny, ve kterých hledáte něco, co nemůžete najít nebo jste ztraceni
Sny, ve kterých se snažíte něco pronásledovat nebo najít, často naznačují, že musíte zpomalit a najít si čas na odpočinek. Snaha najít cestu nebo něco najít často naznačuje, že toho děláte příliš mnoho a že je pro vás těžké dohnat nebo zůstat na správné cestě. Takový sen může také naznačovat, že se cítíte ohromeni a přetíženi tím, co máte na talíři.

2.) Zraníte si palec u nohy nebo máte jiné nehody z nedbalosti
Nehody, kterým lze snadno předejít, jsou další známkou toho, že musíte zpomalit a možná to vzít v klidu. Mohou také naznačovat, že se musíte zastavit a přemýšlet o něčem víc, než se vrhnete vpřed. Pokud se přistihnete, že si příliš často narážíte palec na noze nebo si ubližujete, může to být způsob, jak vás vesmír zpomalí a přiměje vás, abyste si dvakrát rozmysleli, než v něčem pokročíte.

3.) Zapomenete na schůzky nebo závazky, které jste si dali
Pokud zapomínáte na schůzky nebo musíte porušit závazky, které jste si dali, může to být také známkou toho, že přetěžujete svůj talíř a možná se snažíte udělat příliš mnoho. I když je normální jednou za čas na věci zapomenout, když se to děje neustále nebo s věcmi, které jsou důležité, může to být známkou toho, že se možná snažíte do svého dne nacpat příliš mnoho.

4.) Cítíte se ohromeni a nedoceněni
Když řeknete ano všem a všemu, může být těžké zbavit se tohoto zvyku. Nakonec, když děláte věci pro potěšení druhých a vždy říkáte ano všem kromě sebe, můžete se cítit nedoceněni a ochromeni. To zase může vést k pocitům úzkosti a může způsobit, že ztratíte ze zřetele svůj účel. Pokud zjistíte, že se takto cítíte, je důležité podívat se na svůj rozvrh a zjistit, co můžete uvolnit a odstranit, abyste si dopřáli více času „já“ .

5.) Věci, které vám přinášely radost, dnes už ne
Pokud rádi vaříte, ale zjišťujete, že se vám to proměnilo v práci, nebo pokud milujete hodiny jógy, ale teď se nemůžete přinutit jít, může to být proto, že toho děláte příliš mnoho a v důsledku toho jste ztratili energii a nadšení. Pokud to rezonuje a vy se přistihnete, že se vyhýbáte koníčkům, které jste měli kdysi rádi, mohlo by to být znamením, že si potřebujete odpočinout a načerpat nové síly.

V podstatě, pokud jste klikli na tento článek a přemýšlíte, zda potřebujete zpomalit a dělat méně, je to pravděpodobně znamení, že rozhodně ano!
Pokud jste na cestě k syndromu vyhoření, je opravdu důležité, abyste si udělali čas na odpočinek, zkontrolovali sami sebe a provedli nějaké úpravy.
Z dlouhodobého hlediska je tou nejsvobodnější věcí, kterou pro sebe můžete udělat, je vyčistit si rozvrh od věcí, které vás tíží, a naučit se říkat „ne“ lidem a konkrétním úkolům ve vašem životě.

Může se také stát, že budete muset některé úkoly přenechat lidem kolem vás. Není nic špatného na delegování úkolů nebo hledání vnější podpory.
Existují také některé techniky energetického léčení, které můžete udělat, abyste si nabili auru. Patří mezi ně práce s krystaly a vrozená léčivá síla vašich rukou.
Pravidelné čištění aury může také znamenat obrovský rozdíl, pokud jde o pomoc při ochraně vaší energetické hladiny a snížení šance na vyhoření.
Na konci dne je opravdu klíčové udělat si pořádek v prioritách. Tím, že si udržíte svůj plán lehký a bez těžkých břemen a závazků a opustíte představu, že musíte být „zaneprázdněni“ a říct všemu ano, vám může skutečně pomoci vést zdravý, vyrovnaný a klidný život. život.

Zdroj Facebook Elizabeth Perru