Šupinatí mi kůže, co s tím

magazinzeny.cz

Suchá kůže pne i svědí zároveň. Pokud se na ni navíc začnou dělat šupinky, je nejvyšší čas zasáhnout.

Suchá pleť
Pokud trpíte celoživotně statusem suché pleti, můžete tento problém stabilizovat vhodně zvolenými kosmetickými přípravky. Suché pleti chybí mazové žlázy a tím i kožní maz jimi vyprodukovaný. Péči o tento typ pleti nepodceňujte, rychle stárne a snadno se na ni tvoří vrásky. Pro kosmetiku je v tomto případě lepší zajít do lékárny, kde vám lékárnice doporučí, který přípravek používat.
Samozřejmě se suchou pletí nemusíte nezbytně jen narodit popřípadě ji zdědit. K suché kůži můžete „dospět“. Na pleti se odráží kvalita stravy, značným faktorem je i kouření nebo špatné životní prostředí. Jedno je jisté, suchá pleť není normálním statusem.
Problém suché, dehydrované pleti, ať už je její vznik jakýkoliv byste měli řešit včas. Kromě estetického hlediska, hrozí i problémy zdravotní. Suchá kůže je daleko více náchylná k ekzémům, hůře se na ni hojí i drobná poranění a často její nositelky trpí na plísně.

Pár tipů, jak obnovit suchou pleť:
Pijte, vaše pleť si žádá vláhu a jinak než dostatečným pravidelným příjmem čisté neperlivé vody ji nezíská.
Pleť často nemyjte. Voda ji naopak ještě více vysuší a problém tak ještě prohloubí. Při očistě těla nepoužívejte klasická mýdla, ale raději sprchové krémy. Vhodné není ani sušení ručníkem, raději zkrátka počkejte, až oschnete. Ručníkem si pouze vysušte záhyby, ke kterým se hůře dostává vzduch. Bez řádného vysušení by se záhyby mohly zapařit, popřípadě se v nich vytvořit kožní ekzém. Po umytí používejte vždy promašťující tělová mléka a krémy.

Nelamte hůl nad doplňky stravy. Zvláště vhodným potravinovým doplňkem pro suchou pleť je kolagen. Sice jeho účinek nespatříte hned, ale uvidíte a hlavně pocítíte na vlastní kůži, jak vám tříměsíční pravidelné užívání kolagenu pomůže.
Suchá pleť trápila už naše babičky, ty nedaly dopustit na obyčejnou červenou Indulonu přes den a nesolené sádlo na no. No, něco pravdy na tom asi bude. Obě dvě totiž umí kůži opravdu řádně promastit.