Svatba last minute – online novomanželský maraton

magazinzeny.cz

Nákupy přes internet jsou trendem dnešní doby. Jejich nespornou výhodou je především cena a pohodlí. Jak ale při nákupu nenaletět a co lze například nakoupit na svatbu on-line?

V čase od května do srpna mají snoubenecké páry napilno. Většina z nich se rozhodne uskutečnit svatební obřad právě v tomto období. Někteří přípravám věnují měsíce času, jiní se rozhodnou na poslední chvíli a na detailní plánování pak mnoho času nezbývá. Ke všemu budoucí nevěsta se ženichem jsou často velmi vytížení, nezvládnou dopředu naplánovat každý detail a včas nakoupit vše potřebné, aby byla svatba nezapomenutelným zážitkem. V takou chvíli se, víc než kdy jindy, velmi hodí online obchody. Experti z PayPalu, největší služby pro online platby, radí, jak bezpečně nakupovat a které doplňky nesmí být opomenuty a lze je přitom zajistit v poslední minutě přes internet. Uspořádání svatby doslova od nuly tak není nemožné.

Největšími argumenty pro online nákupy jsou možnost porovnat tisíce různých cen, pohodlí a časová úspora. Nedávný průzkum ukázal, že Internet používá k vyhledávání potřeb a služeb na svou svatbu 78 % párů. Až pak následují specializované svatební weby (76 %), časopisy o svatbách nebo pro nevěsty (61 %) a doporučení rodiny a přátel (61 %).

Opatrnost především, radí odborníci z PayPalu a doporučují při internetových nákupech:
• Nakupujte vždy v obchodech, které nabízejí pěkné a detailní fotky.
• Prostudujte velikostní tabulku. Číslování se v jednotlivých zemích liší, ale na stránce by nikdy neměly chybět pokyny k výběru správné velikosti.
• Zkontrolujte podmínky doručení – ověřte, zda obchod zasílá zboží do vaší země a zda vám vyhovuje cena za dopravu a doba doručení.
• Ověřte si, že navštívený obchod je bezpečný a důvěryhodný (zárukou je například viditelné tlačítko PayPal).

Na co při svatebních nákupech nelze zapomenout?
Bez prstýnků se žádná svatba neobejde. V nespočetných online klenotnictvích, jich naštěstí mají nepřeberný výběr. Také je potřeba navrhnout pozvánky. Bohatě zdobené kartičky se zlatými písmeny už vyšly z módy. Pozvánka by měla vystihovat aktéry události a vynikat svou formou – mnoho hostů si ji po svatbě schová jako milý suvenýr.

Anglosaský zvyk zasypat mladý pár sprškou rýže si získal oblibu i ve střední a východní Evropě. Skvěle se k tomu hodí zvláštní sáčky, které se obvykle vyrábějí z organzy. Chybět samozřejmě nesmí ani květinová výzdoba.

A nelze zapomenout na stylové oblečení pro nevěstu a ženicha. Především budoucí nevěstě jeho výběr často přináší bezesné noci. Při hledání jedinečných svatebních šatů, které budou vkusné, nikoli však nudné, by neměly vaší pozornosti utéct tyto slavné obchody: Luisaviaroma.com nebo TBDresses.com, kde najdete krásné šaty i doplňky (z módních domů jako Maria Lucia Hohan, Maison Martin Margiela či Lanvin). Nezbytné jsou také podvazky, prádlo a obuv. Některé obchody navíc připravily užitečné návody, jako Jak nakupovat svatební šaty nebo Zjistěte, jaký typ postavy máte. Pokud ženich nestojí o klasický oblek a touží po něčem výstřednějšším, na síti si určitě vybere. Na výběr jsou nápadité kravaty, barevné motýlky a obleky, které okouzlí všechny hosty.

A v jakých českých internetových obchodech lze například bezpečně nakoupit s využitím platebního systému PayPal?

Květiny si můžete objednat například na www.greenpoint.cz nebo www.svatby.cz, oznámení potom na www.kyoprint.cz, nejen výzdobu svatební tabule lze nakoupit na www.stuhy.cz. Další obchody se svatebním zbožím: www.svatebnizbozi.cz, www.deniknevesty.cz, www.pohadkovasvatba.com, www.deniknevesty.cz nebo www.helenakadlcikova.com.
Placený reklamní článek