Tchán se na mě mlsně kouká – co s tím, jak to říct partnerovi

magazinzeny.cz

S rodinou je to občas těžké, zvláště pak s tou, kterou si vyvdáte. Nejste s těmi lidmi od malička, nepřemýšlíte stejně, máte odlišné názory, odlišné pohledy na svět a na vše okolo vás.

Tak logicky vznikají třecí plochy. Důležité je, tyto třecí plochy umět vyřešit a umět přijmout kompromis, udělat kompromis. Ovšem pokud neustále ustupujete jen a jen vy, není to také dobré, myslete na sebe a jednou prostě odmítněte ten kompromis udělat a také jednou bude něco podle vás. Problém, ale nastává ve chvíli, kdy zjistíte, že váš tchán na vás mlsně kouká, že se mu líbíte. Co s tím? A jak to říct partnerovi?

Říct to partnerovi nebo neříct to partnerovi?

Obdivné pohledy mužů jsou fajn, ale když se na vás podobným způsobem dívá manželův otec, váš tchán, není to nic příjemného a nic dobrého. O takové pohledy nestojí asi žádná žena. Jenže, jak to řešit? Co s tím udělat? Jak s tím naložit? Říct to partnerovi, neříct to partnerovi? To jsou otázky, na které je velmi choulostivé odpovídat, protože ne každý muž bude bránit vás, někteří budou bránit svého otce, svého hrdinu a svůj idol. Partnerovi to je ovšem dobré říci, ač tomu nebude chtít věřit, zaměří se na svého otce a dříve či později zjistí, že na tom něco bude.

Podělte se o své trápení s partnerem

Říct to partnerovi není jednoduché, neotálejte s tím, nemá smysl to zbytečně moc natahovat. A jak mu to říct? Jednoduše, zeptejte se ho, zda partner nemá pocit, že na vás jeho otec mlsně kouká, že vy máte ten pocit, že vám to není příjemné, pokud partner nebude věřit, přidejte příklady, kdy se dívá a podobně. Může vás partner podržet, může vám i nevěřit, osočit vás a podobně. Je to počáteční reakce a až si to partner promyslí, uklidní se, pak možná bude racionálně uvažovat a možná dokonce uvidí věci, které předtím neviděl nebo jednoduše nevnímal.

Nevěří vám? Ať to zjistí na vlastní oči

Pokud vám partner nevěří, donuťte ho, aby se při příští návštěvě u jeho rodičů, zaměřil na svého otce a na jeho pohledy mířené na vás. Partner tak bude mít možnost se na vlastní oči přesvědčit, co se děje a bude moci i zakročit.