Tchýně mě nemůže vystát

magazinzeny.cz

Vztahy s rodiči partnera jsou vždycky složité a ne vždy jsou úplně kladné a pozitivní. Mnohdy jsou tchýně opravdu nesnesitelné a dokáží vám udělat ze života opravdu peklo a pořádně vás potrápit. Záleží na tom, jak moc vaše tchýně vás nemá ráda. Příběhy žen mohou vyprávět a myslím si, že by vydaly stoprocentně na knihu, minimálně na čtyři vydání. Každá máte jiný názor, každá děláte věci jinak, vy jste jí odloudila jejího synáčka, teď upřednostňuje vás než svou matku, i když to dlouho bylo jinak. S tím se nesmiřuje snadno žádná matka, ovšem některé to v sobě dokáží dobře skrýt, některé to dávají patřičně najevo a jsou rády, když to mohou svést na někoho jiného.

Podstatné je, aby vaše tchýně to, že vás nemůže vystát, si nechala pro sebe a neventilovala to před vašimi dětmi. Své o tom ví i Tamara. „Moje tchýně mě doslova nenáviděla. Odlákala jsem jí jejího mazlíčka, založila s ním rodinu, mazlíček miloval mě, ne ji. Tchýni umřel manžel a všechno pak soustředila jen na svého syna. Dokázala bych se smířit s tím, že mě nemá ráda, ale to, že věčně proti mně naváděla mé vlastní děti, bylo už moc. Děti od ní pravidelně chodily s hláškami, že jsem babičce odloudila tátu, že jsem čarodějnice, nevděčnice, všechny chci jen pro sebe, tatovi bylo u babičky lépe. Dorazilo mě to, že se mě dcera zeptala, zda jsem opravdu taková mrcha a vzala jsem babičce tátu i když ho nemiluju a jen ho využívám. V tu chvíli mi došla trpělivost a děti jsem přestala k té semetrice posílat. Potom si to s ní i vyřídil manžel. Pro tchýni jsem ta špatná. Naše děti k ní nechodí, ona chodí k nám, aby je viděla a pohled, který na mě hodí, vraždí.“

Pokud vás tchýně nemůže vystát, ale kontroluje se před vašimi dětmi a vaši případnou návštěvou dá se do jisté míry snést. Musí se umět, chovat před dětmi, protože děti jsou velmi vnímavé a vidí kolikrát i to, co si ostatní myslí, že nevidí. Tchýně by se měla umět chovat a svou zášť vůči vám by měla umět udržet na uzdě. Navíc, vyzkoušejte se s tchýní usmířit. Zkuste s ní navázat rozhovor, ve kterém zjistíte, co všechno tchýni na vás vadí. Třeba nakonec uvidíte, že tchýně měla smyšlené informace či si něco špatně vyložila a třeba se nakonec usmíříte. Pokud ne, stačí jen, když vás tchýně bude respektovat a nebude svou zášť ventilovat před ostatními.