Těhotenství a krevní skupiny, aneb proč jsme neplodné?

magazinzeny.cz

Ačkoliv žijeme v 21.století, tak přesto čím dál častěji tahá moderní medicína v oblasti řešení problémů s neplodností za kratší část provazu. Nejnovější výzkum týmu amerických vědců přináší další objev, který může naznačit, jak na tom jste právě VY!

Krevní skupina a neplodnost
Vědci zjistili, že nejméně plodné jsou ženy s nulou a naopak nejvíce plodné jsou obvykle ženy mající krevní skupinu A.

Jedná se o poměrně zajímavou informaci, která by mohla mobilizovat ženy ke zjištění své krevní skupiny a následně přizpůsobit plánované rodičovství tomuto tématu. Vědci zjistili, že největší význam znalosti vlastní krevní skupiny je nejdůležitější právě pro skupinu žen s krví 0.

Ostatní krevní skupiny, tedy A, B a AB mají větší počet vajíček a proto nemusí mít tak časté problémy s otěhotněním i v pozdějším věku. Naopak ženy se skupinou 0 by se měly snažit otěhotnět co nejdříve, protože s rostoucím věkem klesá počet vajíček.

Velkou roli v tomto faktu hrají folikuly stimulačního hormonu FSH, který způsobuje, že čím je vyšší jeho hladina v organismu, tím méně má žena vajíček potřebných k úspěšnému otěhotnění.

Vědci tvrdí, že právě nulová krevní skupina má hladinu FSH vyšší, než jiné krevní skupiny. Nemluvě o krevní skupině A, která je, dle jejich zjištění, proto růstu úrovně hormonu více odolná a téměř se u nich tento problém nevyskytoval.

Co nám může ještě pomoct?
Vedle správné životosprávy a životního stylu se můžete obrátit i na kvalitního astrologa. Výpočet plodných dnů vám sice nezaručí 100% jistotu otěhotnění, pokud máte problémy, ale šanci na otěhotnění a příznivý průběh těhotenství rozhodně zvýší!