Toužíte po tom, aby vaše dítě netrávilo celé dětství jenom ve městě a nemáte dostatek peněz na dům na venkově? Máme pro vás řešení!

magazinzeny.cz

Dětství prožité na venkově s možností užívat si přírody a klidné harmonické atmosféry je zcela jiné, než potulování se mezi zdmi velkoměsta. Jenže ne každý má možnost koupit si nákladnou chalupu nebo dokonce dům. Přesto to neznamená, že na podobný životní styl musíte zapomenout, i když třeba máte hluboko do kapsy.

Základním kamenem je pro tento účel pozemek. Jestliže nechcete stavět, tak nemusíte nutně mít stavební pozemek, který je poměrně nákladný. Můžete se porozhlédnout po zahradě nebo v některých případech i po travnaté ploše, případně louce. Samozřejmě je velkou výhodou, pokud je v dosahu, případně rovnou na pozemku, zavedena elektřina a voda. Ale není to nezbytné, záleží jen na vás, jak jste nároční.

Pokud máte pozemek, tak máte hned několik možností, jak na něm trávit váš volný čas. Tedy víkendy a dovolenou. Tou nejlevnější, ale nejméně komfotní cestou, je koupě stanu, který vyjde na pár tisícovek. Na několik desítek tisíc vyjde karavan – přívěs za auto. Zde nemusíte kupovat zánovní přívěs, ale stačí ho prostě dopravit na místo a využívat jako chatu. Podobně můžete použít i starší maringotku. Samostatnou kapitolou jsou mobilheimy, které můžou, pokud jsou dobře zateplené, alternovat plnohodnotné bydlení. Ale to se již dostáváme do statisícových položek.

Rozumným kompromisem je zahradní domek. U těchto výrobků je široká nabídka. A to jak v cenách, tak velikostech a provedení. Můžete si pořídit domek za patnáct tisíc, nebo několik stovek tisíc. Můžete ho použít na nářadí, coby nouzový přístřešek nebo jako plnohodnotnou chatu. Je jen na vás, pro co se rozhodnete.

Na závěr vám doporučujeme seznámit se s aktuálním zněním stavebního zákona a účelem a možnostmi stavby na pozemku, který zamýšlíte koupit. V některých případech bude stačit oznámení o umístění, jinde bude potřeba povolení a někde to nepůjde vůbec a budete se muset spokojit se stanem.

Placený reklamní článek