Trápí vás mastné vlasy? Poradíme, jak s nimi zatočit

magazinzeny.cz

Jestliže se vám i přes maximální péči vaše vlasy neustále mastí, pak to znamená, že vaše dosavadní postupy nefungují. V takovém případě nezbývá nic jiného, než zkusit něco dalšího a my věříme, že se v následujících bodech trefíme, aby se vám vlasy přestaly mastit.

Nepoužívejte kopřivové šampony

Ačkoliv již naše babičky doporučovali používat na mastné vlasy kopřivový šampon, nejde o nejideálnější volbu. Kopřivový šampon sice skutečně zabrání mastným vlasů, ovšem je dočasně, bohužel po nějaké době se mastné vlasy opět objeví a to v mnohem větší míře.

Fénování chladnějším vzduchem

S mastnými vlasy také úzce souvisí způsob sušení, pokuste se fénovat se na mastnější vzduch, zabráníte také zbytečnému přehřívání, přepalování a vysoušení. Suché vlasy se přirozeně brání tím, že vytváří maz.

Používejte kondicionér

Myslíte si, že použití kondicionéru nemáte na mastnost vlasů žádný vliv? Pak jste na omylu, vliv má a pořádný. Po každém mytí používejte kondicionér, který se postará jednak o to, aby vlasy byly pevné, zářivé a zdravé, navíc zabrání i tvorbě mazu.

Důkladné oplachování

Po nanesení šamponu proti mastným vlasům je důležité šampon z hlavy důkladně opláchnout. Je v podstatě jedno, budete-li oplachovat ve vzpřímené poloze nebo v předklonu, dejte si však pozor, aby se všechen šampon vymyl, vlasy přitom příliš nedrhněte.