Tvary podprsenek – jaký druh zvolit

magazinzeny.cz

Sice se vrací móda, kdy je eticky přijatelné chodit bez nich, ale dovolit si to může jen málo která žena i dívka. Podprsenka je zkrátka nepostradatelnou a nedílnou součástí našeho spodního prádla. Jak si vybrat tu správnou velikost a tvar? S tím vám hravě pomůžeme.

Určujeme správnou velikost

S metrem v ruce změřte svůj obvod pod prsy a svůj obvod přes prsa. Obvod pod prsy vám udává obvod podprsenky. Spočítáte-li si obvod přes prsa mínus obvod pod prsy, vyšlý výsledek vám udává přibližnou velikost košíčků. Opravdu jen přibližnou – dobrý výrobce uvádí vždy u velikosti košíčků toto číslo u každé velikosti. Výsledek berte v potaz pouze jako orientační. Záleží na střihu, způsobu ušití i materiálu podprsenky.

Kde nakupovat

Nejlepší je vyrazit do obchodu, kde si můžete vyzkoušet různé typy a velikosti. Po nákupu budete vědět, že vám přesně koupená podprsenka sedí a tvoří krásný dekolt.
Internetové nakupování je lákavé, co se týče ceny. Spousta kvalitních výrobců má internetové ceny nižší než ty v kamenných obchodech. Tady jednejte s rozmyslem. Dobře si promyslete, jestli jste ochotná, kvůli ušetřené stokoruně zboží vracet. Nakonec když sečtete náklady na zboží, poštu a výměnu, více proděláte, nežli ušetříte.

Jaký typ podprsenky zvolit

Push-up – podprsenka s pěnovou výztuží, která vám prsa opticky zvětší, přiblíží k sobě a nadzvedne. Hodí se spíše pro ženy, kterým pán bůh moc „nenadělil“. Velká prsa typu „balónek“ se do těchto podprsenek nehodí.
Klasický střih, s vodorovným švem bez výztuže, ale s kosticí – nejoblíbenější typ mezi ženami i dívkami. Krásně sedí a je pohodlná. Ve větších číslech je podprsenka ušita se širšími ramínky, aby se majitelce úzká ramínka váhou prsou nezařezávala do ramenou. Na výběr je z široké nabídky materiálů, barev i druhů krajek.
Bezešvá – bezešvá podprsenka je vyrobena z funkčního materiálu dobře sajícího pot má tvar bolerka. Hodí se na sportovní aktivity, kde plní svoji funkci a při je pohodlná.
S odnímatelnými ramínky – podprsenku si můžete vybrat i s odnímatelnými ramínky, nebo klasická ramínka vyměnit za průhledná silikonová.
Ani zapínání nemusí být klasické, ale takové, aby nebylo vidět ani pod šaty, která mají hluboký výstřih na zádech.