Určete pohlaví dítěte před narozením dle moderních poznatků

magazinzeny.cz

Přinášíme vám zajímavé poznatky z oblasti těhotenství. Věda poodkryla nové souvislosti a objevy, o kterých jste možná ještě neslyšely a které vás zajisté překvapí!

Pokud chcete odhadnout, zda-li se narodí kluk či holka, nemusíte používat prsten zavěšený na niti. Spolehlivou metodou je podívat se dle výzkumu na ženské poprsí. Nastávajícím mamkám, které čekají holčičku, mají větší zvětšení prsou, než matky očekávající kluka. Důvod je přitom prozaický, mužský plod produkuje testosteron, který potlačuje růst prsou.

Další pomůckou k určení pohlaví může být i BMI index. Je totiž prokázáno, že se holky rodí více hubeným ženám. Pokud tedy váš index značí podvýživu, dočkáte se s větší pravděpodobností ženského potomka. Pokud by někoho napadlo ovlivnit pohlaví svého dítěte hladověním a dietami, zklameme vás. Jako metoda nemusí být tato cesta spolehlivá. Naopak spolehlivě byste mohli ohrozit zdravý vývoj dítěte.

Zdálo se vám někdy o pohlaví svého dítěte? Už je i vědecky potvrzeno, že pohlaví, které ve snu nastávající matky figuruje, odpovídá skutečnosti. Dříve bylo běžné, že matky intuitivně pohlaví svého dítěte poznaly. Tato schopnost je v ženách stále ukrytá a může se projevit právě skrze sny.

Jestliže místo růžových snů o pohlaví dítěte prožíváte spíše noční můry, nijak se jimi nenechte stresovat. Divočejší sny mají souvislost s rychlejším průběhem porodu. Navíc matky, kterém se v průběhu těhotenství zdají noční můry, zvládají mnohem lépe poporodní stavy. Jejich psychika se totiž dopředu vyrovnala s novou situací a dokáže tak lépe reagovat na realitu.