V čem vyrazit na obchodní jednání

magazinzeny.cz

Pokud se při vaší práci neobejdete bez komunikace s lidmi a pravidelně se zúčastňujete obchodního jednání, velmi důležitý je váš vzhled. Je tomu opravdu tak, jak se říká, šaty dělají člověka. Při obchodním jednání či pracovním pohovoru je důležité jedno – zaujmout. Není však ani žádoucí, zaujmout pouze svým outfitem, ale i tím, co říkáte. Pojďme se tedy podívat, v čem vyrazit na obchodní jednání, abyste uspěla.

Zaujmout, ale nepřehánět
Cílem obchodního jednání i pracovního pohovoru je zaujmout. Ovšem zaujmout v pozitivním slova smyslu. Často se to bohužel děje v tom negativní a bývá to spojeno s nevhodným výběrem oblečení. Džíny, krátké tričko rozhodně nepřidá na vážnosti. To je možné jen v úzkém kruhu oborů, např. v umění apod. Často se ženy snaží vypadat na obchodním jednání dobře, aby zaujaly, a paradoxně dochází k druhému extrému.Zena to přežene s líčením, má výraznou rtěnku, hluboký výstřih a černou minisukni. Možná vypadá sexy, ale to rozhodně není to pravé pro obchodní jednání. Chceme přece, aby nás ostatní poslouchali, nikoliv jen zírali do výstřihu.

Sako a černá sukně
Pokud se chystáte na obchodní jednání, nic nepokazíte slušivým sakem a delší černou sukní. Jde o univerzální typ oblečení, který se hodí pro téměř každou oficiální příležitost. Mějte tak vždy nějaké to sáčko po ruce a nebojte se jej použít. Pokud máte nosit sako a sukni, rozhodně to neznamená, že byste měla vypadat nudně, jako šedá myška. Skvěle vypadá například hnědé sako v kombinaci s hnědou halenkou.

Doplňky
Při výběru oblečení na obchodní jednání nezapomínejte ani na správnou volbu doplňků. Ty by váš outfit měli doplnit a váš vzhled podtrhnout. Volte jednodušší šperky, pokud máte luxusní šperky či hodinky, nebojte se je použít. Při obchodním jednání vám to dodá na vážnosti.

Na obchodním jednání by vzhled ženy měl být střídmý, avšak zajímavý a svěží. Důležité především je, aby se v oblečení žena cítila pohodlně a mohla bez problémů přemýšlet, komunikovat a vést rozhovor na vysoké úrovni. Nezapomeňte ani na volbu správné obuvi, které by měla být opět decentní a pohodlná.