Vánoční stromky se již prodávají

magazinzeny.cz

Vánoční stromek nesmí chybět v žádné domácnosti. Poprvé se u nás objevil v Praze v roce 1812 a od té doby si bez něj svátky neumíme představit. Lidé stále více opouští dříve populární umělé vánoční stromy. Umělé stromy totiž nevoní, nevypadají hezky a tak nedokáží vykouzlit to pravé kouzlo vánoc.

Vánoční stromky jsou již v prodeji a jejich ceny sed drží na podobných úrovních,jako v minulých letech. Žádné zdražování se tedy alespoň zde nekoná. Smrk ztepilý do 220 cm je v prodeji od 300 Kč, borovici lesní seženete kolem 550 Kč.

Více bude stát už jen jedle kavzakzská, která je stále více populární. Jedle letos poškodil mráz a tak je možné, že jejich cena půjde ještě trochu vzhůru. A kdo nechá nákupy na poslední chvíli, bude mít výběr více omezený.

Každý rok se v Česku prodá cca milion vánočních stromů. Stromům trvá 7-10 let, než vyrostou do požadované výšky. Většina prodávaných stromů pochází z plantáží, které mají oproti stromům z lesa vyšší kvalitu. Část stromů se dováží, zejména jedle pochází z Dánska či Německa.