Vlasy padají i ženám. Jak tento problém vyřešit?

magazinzeny.cz

Problémy s padáním vlasů již dávno nemají jenom muži. Čím dál častěji totiž dochází k padání vlasů u žen, pro které to znamená mnohem větší problém. Zatímco u mužů je často pleš symbolem mužnosti, u opačného pohlaví přináší úbytek vlasů spíše společenské trauma.

Padají vám vlasy? Jděte na trichologické vyšetření

Trichologické vyšetření je vlastně taková diagnostika vlasů. Tento speciální postup pomůže zjistit příčinu mnoha hlavních problémů, které se za zhoršeným stavem a úbytkem skrývají.

Mezi hlavní potíže s vlasy, které trichologie řeší, patří:

  • padání vlasů
  • řídnutí vlasů
  • lokální výpadky vlasů
  • nezdravé vlasy (suché, lámavé apod.)
  • nadměrné maštění vlasů
  • tvorba šupin a lupů na hlavě
  • specifické kožní problémy v okolí vlasů

Na co se připravit

Pokud půjdete na trichologické vyšetření, nejprve vás čeká pohovor s odborníkem. Toho bude zajímat široké spektrum otázek. Jejich hlavním účelem je získání přehledu o vašich zvyklostech a také o genetických dispozicích. Mezi klasické témata patří dotazy na stravovací zvyklosti, péče o vlasy nebo stav vlasů ve vaší rodině.

Následuje samotné trichologické vyšetření. Jeho nejdůležitější součástí je vyšetření vlasů prostřednictvím speciální kamery, která vlas zvětší až 250x. Zejména díky tomuto postupu dojde k určení diagnózy problému. Podle výsledku následuje doporučení, jehož cílem je zlepšení stavu vlasů.

Jaké jsou možnosti prevence, jak zabránit padání vlasů

Jestliže jste se ještě nedostali do problémů s padáním vlasů, je dobré se zaměřit na správnou prevenci. Základním předpokladem je správná výživa. Ve stravě je vhodné se zaměřit hlavně na dostatečný příjem zinku, křemíku, vápníku, železa, hořčíku a fosforu. Důležité jsou i vitamíny, zejména ze skupiny B. Konkrétně jde o vitamíny B5, B6 a B8.

Samozřejmá by měla být i správná péče o vlasy. Vyhýbejte se nadměrnému používání různých chemických prostředků. U lámavějších vlasů je důležité je pravidelně zastřihovat. Mnoho lidí překvapí doporučení, že je nutné umět vlasy správně česat. Proto se vyhýbejte drsným hřebenům, příliš násilnému česání zachumlaných vlasů nebo pevným gumičkám s kovovým spojem.

Reklamní článek