Vraťte se do zaměstnání s pomocí kurzů Image Lab

magazinzeny.cz

Návrat rodičů do pracovního procesu po rodičovské dovolené je často velmi složitý. Trh práce je zasycený a díky vysoké nezaměstnanosti se ukazuje, že právě rodičům je potřeba nějak pomoci.

Právě z toho důvodu Společnost Image Lab spouští od května projekt s názvem „Vracíme se: chceme uspět v práci a mít šťastný domov“.

Cílem projektu je pomoc rodičům, kteří se po rodičovské dovolené vracejí do zaměstnání nebo hledají práci. Výhodou je, že účast na projektu je bezplatná a za kurzy se nic neplatí. Účastníkem kurzu se můžou stát nejenom rodiče samoživitelé s dětmi do 15 let, ale všichni rodiče na rodičovské dovolené a rodiče, kteří se do práce vrátili maximálně před dvěma lety a méně.

Celý projekt je postaven tak, aby jeho účastníci z řad rodičů znovunabyli sebevědomí pro jednání s novým nebo staronovým zaměstnavatelem a dokázali časově efektivně skloubit návrat do práce s rodinnými povinnostmi. Pokud se rozhodnou hledat jiné pracovní uplatnění, pomůžeme jim se sestavením životopisu a motivačního dopisu na konkrétní pozici a s přípravou na přijímací řízení. Budou tak mít příležitost osvěžit si dovednosti, které urychlí jejich adaptaci a usnadní zvládnutí nové pracovní role. Výsledkem by měl být spokojený zaměstnanec i zaměstnavatel,“ řekla k představenému projektu Ota Maderová, manažerka projektu, a dodala: „Návrat po mateřské dovolené je pro každého rodiče, ať už ženu nebo muže, velmi náročný a to nejenom psychicky, ale také fyzicky. Naše kurzy a workshopy, které jsou navíc pro účastníky zdarma, můžou účinně zájemcům pomoci se s tímto přechodem vyrovnat a prosadit se na velmi konkurenčním trhu práce.

Projekt „Vracíme se do práce“ rodiče naučí sestavit profesionální životopis. Mnoho zájemců o práci pohoří při přijímacím pohovoru, proto i tato oblast je součástí kurzů. Mezi další témata patří například profesionální komunikace, asertivita a vyjednávání, sebeřízení – time management. Tím péče o účastníky kurzů nekončí. Projekt nabízí individuální koučink, který pomáhá nalézt řešení při problémech jak v práci, tak doma.

Projekt společnosti Image Lab je financovaný ze zdrojů Evropského sociálního fondu, rozpočtu České republiky a hl. m. Prahy v rámci tzv. Operačního programu Praha – Adaptabilita(OPPA). Projekt bude probíhat od května 2013 do listopadu 2014. Absolvování kurzů je bezplatné, ovšem podmínkou je bydliště v Praze. Všechny informace o projektu najdete na www.vracimesedoprace.cz.

Placený reklamní článek