Vše o akné 2/2

magazinzeny.cz

Léčba akné léky

Některé projevy akné mohou být tak velké, že na ně běžná péče o pleť a kosmetika nezabírá. Je tak nezbytně nutné navštívit dermatologa a léčbu akné tak svěřit do rukou lékařů. Obvykle jsou předepsány léky i antibiotika pro léčbu nevzhledných a bolavých vřídků. Samozřejmostí je, že léky předepisuje kožní lékař, na základě stanovené diagnózy a míře postižení. Proto je potřeba navštívit specializační ordinaci dermatologa.

Pravidelná péče o pleť

Důležitou součástí boje proti aknózní pleti je pravidelná a intenzivní péče o pleť zahrnuje nejen pravidelné čištění pleti, ale také celodenní péči, v podobě krémů, mastí. Mnoho lidí se domnívá, že pleť postižená akné je nutno vysušit. Což zase není až tak pravdou, jelikož pokud bude pleť, pokožka extrémně vysušována, pak se stane, že se bude promazávat ještě více, že kožní maz bude nadmíru produkován, což opět může vést k rozvoji akné.

Rizikové faktory vzniku a rozvoji akné

Nejen dědičnost, nebo strava, ale také sahání si pleť. Ruce denně používáme k různým činnostem a obvykle s po každé činnosti ihned nemyjeme pokožku rukou. Mohou se tam zanést nečistoty, které pleti nijak neprospívají. Je tak nutno si zvyknout na péči o pleť se vším všudy.