Vše o andulkách 1/2

magazinzeny.cz

Andulky mají jako přirozenou barvu zelenou

Andulky dnes existují v celé řadě různých barevných mutací. Ty vznikly až zásahem člověka, tedy konkrétním vyšlechtěním. Jinak je jejich původní a klasická, tedy přirozená barva jasně zelená. Jedná se o papouška vlnkovaného, pro kterého je práva tato barva dokonale typická. A to po celou dobu jeho života, která je zhruba 14 let, v závislosti na podmínkách chovu.

Jídelníček andulek je velmi pestrý

Je mnoho jídel, které andulky jedí a bez kterých se neobejdou. Základem je proso, oves, semínka lnu a podobné směsi, prodávané v řadě obchodů. Nezbytností je však i ovoce a zelenina, jako je:

  • Jablko
  • Hruška
  • Banán

Dále je to také mrkev nebo salát. Andulky konzumují však i listy pampelišek, jitrocel, nebo šťovík a žabinec. Možným druhem potravy je též vaječná míchanice.

Vybavení klecí je přizpůsobené potřebám

Základem jsou větvičky s kůrou, nebo sépiová kost, pro broušení zobáku. Dále je nezbytností miska na krmení, napáječka, ale i koupelnička s vodou. Jelikož jde o živočicha, který se rád baví, jsou správnou výbavou klece také četné závěsné hračky, houpačky, stejně jako zrcátka a podobné drobnosti. Klec by navíc měla být umístěna hlavně v místnosti, kde se často zdržujeme.