Vše o boji proti vráskám 1/2

magazinzeny.cz

Čistá plet je naprostým základem

Je jasné, že vrásky může způsobovat nejenom věk, ale i mnoho dalších věcí. A jednou z nich je rozhodně také čistota pleti. Je proto dobré myslet na to, že boj proti vráskám musí vždy začínat u konkrétní čistoty vaší pleti. Čím více je čistší, tím je menší pravděpodobnost toho, že se vrásky začnou objevovat. Ideálním postupem během čištění je tento:

· Důkladné odličování
· Používání krémů
· Peeling

Kosmetiku je třeba aplikovat hloubkově

Na boj proti vráskám se dnes specializuje celá řada výrobců. Jejich produkty jsou skutečně velmi různorodé. Nutno ale říci, že jejich ideální využití nastane jenom tehdy, kdy dojde k jejich správné aplikaci. Vrásky totiž vznikají zhruba jeden milimetr pod svrchní vrstvou kůže. Právě sem by se měly jednotlivé produkty aplikovat. Cesta to rozhodně není nijak složitá, jelikož plně postačí důkladné vmasírování, které toto umožní.

V boji proti vráskám pomáhá i spánek

Jak bojovat proti vráskám a přitom nedělat vůbec nic? Je to celkem jednoduché. Důležité je jenom hodně spát. Jedině tak máte jistotu, že si odpočinete nejenom po fyzické stránce, ale že si odpočine i vaše pleť, která bude po náročném dni moci zregenerovat. Rozsah toho, jak by měl být spánek dlouhý, se přirozeně liší napříč různými lidmi. Ideální doba, která je doporučována, je však okolo osmi hodin denně.