Vše o péči o vlasy 1/2

magazinzeny.cz

I před mytím je třeba vlasy česat

I když to moc žen nedělá, rozhodně se jedná o postup, který je doporučovaný a správný. Důvodem je především to, že právě tento postup pomůže z vašich vlasů ještě před mytím jednoduše a rychle odstranit celou řadu různorodých nečistot, které zde mohly během dne být. Konkrétně se může jednat o různorodé nečistoty, jako třeba:

· Pevné nečistoty ze vzduchu
· Zbytky laku na vlasy
· Zbytky gelu a jiných stylingových produktů

Vlasy nesmíte mýt každý den

Mnoho lidí si myslí, že když budou umývat své vlasy každý den, tak jim prospějí. Opak je pravdou, jelikož dnes více než kdy jindy platí, že každodenní mytí je spíše na škodu. A to s ohledem na to, že se nemůže tvořit třeba přirozená bariéra z kožního mazu. Dále nezapomínejme ani na různé nekvalitní šampony a další přípravky, které mají za následek to, že jsou vlasy oslabovány.

Péče o vlasy by měla být jemná

Rozhodně není správnou cestou to, že se rozhodnete při péči o vlasy používat jakoukoliv hrubost. Na mysli máme hlavně situace spojené se samotným omýváním. Sem jakákoliv hrubost rozhodně nepatří, jelikož může naopak přispívat k tomu, že se vlasy budou poškozovat. Správnou cestou je pouze jemné nanášení a poté i rozmasírování konkrétního šamponu.