Vše o péči o vlasy 2/2

magazinzeny.cz

Vysoké teploty vlasům škodí

Mnoho lidí na to bohužel zapomíná, přičemž je to neoddiskutovatelný fakt. Nejenom, že máme na mysli situaci, kdy jsou vlasy vystavovány přímému slunečnímu záření. Máme na mysli třeba také situaci spojenou s tím, že jsou vlasy fénovány opravdu velmi horkým vzduchem, nebo dochází také k tomu, že jsou vlasy takovou žehličkou, která nenabízí možnost regulace.

Jenom šampon a kondicionér nemusí vždy stačit

Pokud máte vlasy kvalitní a zdravé, potom můžeme říci, že stačit opravdu může. Ne každý muž nebo žena ale takové vlasy skutečně má. A tak je dobré myslet i na fakt, že by měla péče o vlasy přecházet i k dalším produktům. Může se jednat třeba o různé masky a séra, která jsou ideální hlavně k tomu, že můžeme vlasům dodat potřebné vitamíny, stejně jako třeba i potřebnou ochranu. Dostupnost daných produktů už je velmi dobrá.

Roztřepené konečky nelze zachránit

Pokud se objeví roztřepené konečky, je třeba vědět, že žádná péče o vlasy rozhodně nepomůže. Je třeba myslet na to, že jedinou možnou pomocí není nic jiného, než nutnost jejich ustřihnutí. Samozřejmě platí, že čím dříve to bude, tím méně se bude konkrétní roztřepení také dále šířit. I toto je dobré mít na paměti.