Vše o přípravě pleti na léto 1/2

magazinzeny.cz

Po zimě je třeba regenerace

Během zimy dostane pleť poměrně výrazně zabrat. Může být oslabená i nevzhledná. I proto je prvotní cestou kvalitní regenerace. Ta je spojena hlavně s důkladnou hydratací, stejně jako nesmí chybět ani dostatečný peeling, pomocí kterého jsou odstraněny nečistoty, stejně jako odumřelé kožní buňky. Takto připravená pleť je před létem ideální.

Opalovací krém je základ

Léto je dobou, která je plná slunce. A na to je rozhodně třeba myslet. Nejenom, že vám slunce může nabídnout dokonalou bronzovou barvu. Může být také rizikem. Příprava pleti na léto by měla souviset i s tím, že do vaší kosmetické tašky přibalíte také opalovací krém. Ochranný faktor by měl být minimálně 8. Jsou ale i situace, kdy je dobré využít skutečně větší hodnoty. A to hlavně v situacích, kdy:

· Plánujete intenzivní opalování
· Jedete na dovolenou na jih
· Máte citlivou pleť

Příprava pleti na léto souvisí i s použitím hydratačních krémů

Nejenom mráz může pleť vysušovat. Stejně tak to umí také vysoké teploty a nadměrné množství slunečních paprsků. Proto je třeba dodávat pleti dostatečnou vlhkost. A to nejenom pravidelným oplachováním, ale hlavně hydratačními krémy. Příprava pleti na léto tedy souvisí hlavně s tím, že jich bude používáno více než dost, a pravidelně.