Vše o přípravě pleti na zimu 2/2

magazinzeny.cz

Nezapomínejte na ochranný sluneční filtr

I když to na první pohled vypadá, že zimní slunce není zase až tak silné, je to velký omyl. Takové opalování na horách může být podobně intenzivní, jako je tomu například v době letní dovolené. S přípravou pleti na zimu tedy souvisí i nutnost používání kvalitního opalovacího krému. Zvláště potom v případě, že je vaším cílem opravdu trávit čas na horách při jasné obloze.

Příprava pleti na zimu souvisí i se změnou make-upu

Zatímco ten letní byl hlavně světlejší a lehčí, u toho zimního je naopak dobré jít cestou spíše tmavších odstínů a cestou větší hutnosti. K danému ročnímu období se to zkrátka a jednoduše hodí mnohem více. Stejně tak ale stále platí, že byste to s jeho vrstvou rozhodně neměli přehánět. Ideální je vždy vkusné a decentní líčení. Jiné nepřichází v úvahu.

Zapomeňte na mýty

Těch je v souvislosti s přípravou pleti na zimu skutečně více než dost. Pokud se podíváme na ten hlavní, tak souvisí s tím, že je doporučováno vynechat jakoukoliv kosmetiku, která obsahuje vodu. A to proto, že by na vaší tváři mohla mrznout. Rozhodně se jedná o poměrně známou fámu a tak v tomto směru není nutné mít jakoukoliv obavu, a to právě v souvislosti s kosmetikou.