Vše o rozvodu 1/2

magazinzeny.cz

V případě dětí je třeba domluvit se na výživném

Rozvod začíná tím, že je nezbytné ujasnit si, kdo a jak se bude starat o nezletilé děti a kdo bude platit jaké výživné. Před samotným rozvodem je proto třeba podat na soud návrh na úpravu východy. Pokud se manželé nedohodnou, o všem rozhodně soud. Pokud se vzájemně bez problémů dohodnou, znamená to, že lze soud požádat výhradně jenom o schválení konkrétního návrhu, což je značně jednodušší a také rychlejší.

V rámci rozvodu se řeší i otázka společného jmění

Pokud jde o rozdělení konkrétního majetku, není třeba absolvovat soud. V tomto směru platí, že se oba dosud ještě manželé domluví na tom, co bude kterému z nich patřit. Výsledkem toho by měla být dohoda u rozdělení majetku. Ani t není nutné poslat ke schválení soudu. Plně stačí, pokud je tato dohoda sepsána písemně a následně je potvrzena její platnost například u advokáta, případně také u notáře. Pokud domluva možná není, opět rozhodně soud.

Rozvod a budoucí bydlení

I tato otázka je řešena bez nutnosti zapojovat do ní soud. Obvykle může souviset i se společným jměním manželů, pokud je jeho součástí třeba byt nebo dům. Pokud oba manželé bydlí výhradně v pronájmu, je proces jednodušší. Jeden zkrátka zůstane a druhý si může najít něco jiného. Odejít však mohou i oba.