Vše o svatbě 1/2

magazinzeny.cz

Vše začíná na matrice

Pokud se dva chtějí oddat, je třeba zamířit na matriku. Konkrétně potom na tu, pod kterou spadá místo, kde se chtějí oddat. Zde je třeba vyplnit několik formulářů, domluvit si termín a případě čehokoliv nestandardního může být nutností si připlatit – třeba za obřad mimo oficiální den.

Hosty je dobré zvát s dostatečným předstihem

Chcete vědět vše o svatbě? Potom myslete na nutnost pozvání hostů. A to s dostatečným předstihem. Oficiální oznámení je ideální rozvážet až v klasickém termínu. Už předtím by ale pozvaní hosté měli o termínu vědět. Jak jim to oznámit?

·         Kartičkou „save the date“
·         Osobně
·         Událostí na Facebooku

Hry jsou hitem

Ke svatbě patří především zábava. I proto jsou velkým lákadlem svatební hry, u kterých má hlavní roli nejčastěji nevěsta s ženichem. Některé jsou zajímavé, jiné méně. Kdo nechce hru, ten by měl vyzkoušet alespoň tombolu. Hosté se díky tomu pobaví a uvolní.

Říci ne se nevyplatí

I kdyby to bylo jenom z legrace, obřad může být ukončen a svatba jednoduše neproběhne. Bude nutné počkat určitou dobu a následně bude třeba domluvit si nový termín oddání. Pokud chcete vědět vše o svatbě a jste veselá kopa, je rozhodně dobré tuto informaci ve své paměti zachovat.