Vše o tetování 1/2

magazinzeny.cz

Je tetování navždy?

Díky technologii, která je u klasického tetování využívána, je daný obrázek skutečně trvalý, jelikož se nachází pod kůží. Na druhou stranu existují různé postupy, které jsou spojeny s možností nechat si ho odstranit. Ty ale mohou být bolestivé, stejně jako platí, že ne vždy dokážou přinést dokonalý efekt a opět hladkou a krásnou kůži.

Bolí tetování?

Velmi častá otázka. Odpovědí je, že ano. Záleží na konkrétním místě. Tam, kde jsou tkáně spíše měkčí, lze pociťovat nepříjemné pocity, jako je tomu třeba u depilace. Čím blíže kosti je však tetováno, tím větší bolest se může objevit. Totéž platí třeba i při tetování přes slabiny. I zde mohou být bolesti výrazně vyšší.  Nejlepším místem jsou tedy klasické svaly na těle, nebo jiné tkáně, které pod sebou nemají nic jiného, než tuk, nebo maso.

Od kolika let lze mít tetování?

Hranice není v podstatě nijak omezena žádnou zákonnou úpravou. Přesto dnes hraje roli hlavně plnoletost. Profesionální tetovací studia obvykle od zájemců, kterým je méně než 18 let, vyžadují souhlas rodičů. Ti míně profesionální tatéři na nic takového nehrají a tak obvykle vytvoří obrázek na kůži v podstatě každému. To však může být spojeno s následným rizikem, pokud se o tom dozvědí rodiče dotyčného.