Vybavení lékárničky na cesty

magazinzeny.cz

Ať už jedete na dovolenou kamkoli, neměli byste zapomenout na nejnutnější léky a prostředky první pomoci. Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat! Co všechno byste u sebe měli mít pro případ nemoci, nevolnosti , bodnutí hmyzem nebo zranění? Sestavte si svou lékárničku sami!

Vaše lékárnička by měla obsahovat teploměr, paracetamol na snížení horečky, rostlinné nebo živočišné uhlí na dezinfekci střev v případě bolesti břicha a průjmu, mátový čaj v případě žaludeční nevolnosti, šalvěj na kloktání při bolestech v krku, eukalyptový olej na bodnutí hmyzem nebo při nachlazení či rýmě, tygří nebo kostivalovou mast či chladivý gel na namožené svaly, při ústřelu či zablokování páteře nebo podvrtnutém kotníku, heřmánek na snížení teploty, bolesti zubů nebo proti křečím, dále obinadla, obvazy, trojcípý šátek a polštářkovou náplast. Nesmí chybět nůžky a pinzeta na vytahování klíšťat, rovněž musíte mít s sebou jodovou tinkturu či jinou dezinfekci, například propolis pokud na něj nemáte alergii a případně také jehlu na vytahování tříšek. Pokud špatně spíte, zejména na cizích místech, mějte po ruce kozlík nebo meduňku. Někdy stačí i obyčejné chmelové pivo před spaním.

Pro nevolnosti v dopravních prostředcích se osvědčuje zázvor. Můžete si koupit kandovaný zázvor, který je velice chutný a zároveň také dezinfikuje ústní dutinu a krk nebo zázvorové kapsle. Můžete také zkusit homeopatika, raději se vyhněte klasickým lékům na předpis, které vyvolávají ospalost.

Pro případ spálení kůže sluncem mějte k dispozici panthenol nebo měsíčkovou či heřmánkovou mast, které můžete použít také na drobná poranění, ekzémy a popáleniny. Nezapomeňte na krém s vysokým ochranným faktorem a repelent proti hmyzu, můžete například použít levandulový olej.

Nezbytné je také mít v lékárničce resuscitační roušku, škrtidlo a rukavice a dobré by bylo vědět, jak je používat. Hodit se vám také budou antihistaminika pro případ alergie, které se dají volně koupit v lékárně. Vybírejte kvalitní přípravky, které nevyvolávají ospalost a mají minimální vedlejší účinky a v případě potřeby se je nemusíte bát použít.

Máte-li doma celé balení nevyužívaných antibiotik, která dobře znáte a víte, že je dobře snášíte a nemají prošlou dobu expirace, pro jistotu je přibalte s sebou. Užíváte-li pravidelně nějaké léky, samozřejmě je nezapomeňte přibalit!