Výběr a nákup kvalitních matrací pro dobrý spánek

magazinzeny.cz

Spánek je základním předpokladem našeho zdraví. Pokud nekvalitně spíme, jsme unaveni a zdravotní problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Jedním z předpokladů kvalitního odpočinku jsou matrace.

Aspekty při výběru
Pokud vás bolí záda, měli byste se přiklonit spíše k tvrdší matraci. Přesto byste měli výběr matrace probrat se svým ortopedem. Podobnou konzultaci byste neměli vynechat i v případě, že máte problémy s klouby. Obecně se v tomto případě doporučují trojdílné matrace.

Jestliže trpíte problémem nazývaným nadměrné pocení, pak je důležité, abyste zvolili matraci, která reguluje pocení a má antibakteriální vlastnosti. Na výběr máte matrace se stříbrnými vlákny a také s vlákny bambusovými.

Důležitým aspektem je i antialergická složka matrací, kterou by měli mít na paměti nejen alergici, ale vlastně všichni lidé. V dnešní době jsou alergické reakce na vzestupu a prevence je určitě lepší, než následná léčba. Je potřeba si uvědomit, že dnešní věda neumí alergii vyléčit, ale pouze potlačit. Proto byste ochranu proti prachu a roztočům při výběru neměli ignorovat!

Poloha při spánku
Zajímavý je i výběr matrace podle toho, v jaké poloze nejčastěji spíte. Jestliže se jedná o polohu na zádech, tak si vyberte tvrdší postel, která podpoří páteř a tělo. Středně tvrdá matrace zase vyhovuje spánku na břichu, kde je jak opora pro páteř, tak dostatek pohodlí. Spánek na boku vyžaduje měkkou matraci, neboť jen tak ochráníte vaše ramenní klouby, boky a kotníky.

Jak vidíte, výběr matrací je velmi důležitý a současné technologie nabízí různorodé možnosti. Je proto vhodné nakupovat kvalitní matrace u odborníků. Pokud si vyberete matrace Dormeo, tak nešlápnete vedle!