Vybíráme sako 1/2

magazinzeny.cz

Proč mít sako

Každý správný muž by měl mít minimálně jedno dobře padnoucí sako. Ideálně univerzální, které se hodí pro běžné nošení. Nejen, že dobře padnoucí sako dělá mužnou postavu ještě více mužnou, ale také je to ideální oděv pro běžného muže jak ze společenského hlediska, tak i běžného užívání. Sako je vhodné na jaro, léto i podzim, dobře se nosí a v případě kombinace s džínsy, působí ležérně leč elegantně.

Podle čeho vybrat

U saka je nezbytná správná velikost. To je základ celého rozhodování. Jestliže má muž sako, které mu nesedí, byť jen o malý kousek, pak to nevypadá hezky a dobrý dojem je pryč. V tomto případě je skutečně hodně důležité se soustředit na šířku ramen, délku rukávů, ale i délku samotného saka. Velikost je nutno nepodceňovat a je mnohem lepší si nechat sako ušít na míru a zaplatit za něj více než si sako koupit o něco menší, nebo větší.

Sportovní sako

Moderní a oblíbená jsou sportovní saka. Jsou to přesně ta saka, která se nosí ke různým kalhotám, ale i džínsům. A těm především. Sportovní sako by ve svém šatníku měl mít každý dospělý muž. Zde může být, co se etikety oblékání týče, volnější pole působnosti, a to z toho důvodu, že sportovní sako může být podle módních trendů větší nebo menší, kratší apod. každopádně, ale i zde by mělo být dobře kombinováno.